reklama
 
 

Nejlepší krajinářské fotky světa: arktická krása, ale i kamenolom a vypálené vesnice

15. 5. 2018 10:25
Přinášíme první díl nového seriálu, ve kterém postupně představíme vítěze a finalisty jedné z největších a nejprestižnějších světových fotosoutěží. Nejprve se zaměříme na kategorii Krajina, kterou na Sony World Photography Awards vyhrál Ital Luca Locatelli.

(1. díl seriálu) - Vítězná série krajinářských fotek pořízená Lucou Locatellim vůbec neodpovídá tomu, co si většina lidí představí, když se řekne krajinářská fotografie. Nejsou to žádné romantické záběry na panensky čistou krajinu za východu či západu slunce. Naopak.

Na Locatelliho snímcích je kamenolom. Ale ne jen tak ledajaký. Těží se tam totiž slavný carrarský mramor, kterým byl už před stovkami let zcela okouzlen třeba sochař Michelangelo.

Na Locatelliho snímcích je země zbrázděná jizvami. "Dlouho jsem tam jezdil fotografovat, a dlouho jsem nebyl spokojen s výsledkem," řekl Aktuálně.cz autor snímků. "Teprve když jsem nad oblast jednou zamířil fotit z letadla, našel jsem tem správný úhel pohledu," vysvětlil, jak vznikaly vítězné fotografie. 

V galerii u tohoto článku najdete práce všech tří oceněných fotografů i dalších sedmi finalistů v kategorii Krajina. Z každé série, která má obvykle osm až deset snímků, zveřejňujeme dvě fotografie.

Sony World Photography Awards patří společně s World Press Photo ke dvěma nejprestižnějším světovým fotosoutěžím. Ceny, udělované pod hlavičkou Sony WPO, jsou často přirovnávány k fotografické obdobě filmových Oscarů.

Druhý díl seriálu najdete zde:

autor: Tomáš Vocelka | 15. 5. 2018 10:25

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama