Sony představilo novou bezzrcadlovku. Převzala zaostřování ze špičkového modelu A9

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
16. 1. 2019 17:20
Zatímco na serverech, které přinášejí neověřené zvěsti ze zákulisí fotografických firem, je hitem tajemné Sony A7000, firma přišla s novinkou, o které se předem příliš nemluvilo. Jde o novou bezzrcadlovku Sony A6400. Je zajímavá mimo jiné tím, že přebírá rychlé zaostřování z profesionální bezzrcadlovky A9, určené především sportovním a reportážním fotografům.
Nové Sony A6400.
Nové Sony A6400. | Foto: Sony

Nový fotoaparát vzhledem i funkcemi v mnohém připomíná současný model A6300. Nabídne ovšem výkonnější procesor a extrémně rychlé zaostřování, které znají profesionální fotografové sportu a fotoreportéři z vlajkového modelu Sony A9.

Zatímco bezzrcadlovka A9 má snímač velikosti kinofilmového políčka (jde o takzvaný fullframe), u modelu A6400 je o něco menší (velikost je označována jako APS-C). Samozřejmě platí, že čím větší snímač, tím větší obrazová kvalita, zvláště pak za špatných světelných podmínek.

Sony A6400
Sony A6400 | Foto: Sony

Sony v novém modelu představilo také nový vylepšený systém, který umí zaostřit na oko fotografovaného a udržovat ho zaostřené, i když se objekt pohybuje. "Systém využívá algoritmy založené na umělé inteligenci," píše firma ve zprávě, kterou vydala při uvedení nového fotoaparátu. 

Potěšující je, že i když se jedná o přístroj cenově dostupný i pro amatéry, jeho tělo je sestrojeno z pevné hořčíkové slitiny. Navíc je prachu i vodě odolný. To jsou vlastnosti typické pro profesionální fotoaparáty, podobně jako trvanlivost závěrky, která by měla vydržet minimálně 200 tisíc cyklů (tedy pořízených fotek). 

Sony A6400 by se mělo začít prodávat na jaře. Česká cena zatím nebyla oznámena. V USA byla stanovena zhruba na 900 dolarů. Z toho se dá vyvozovat, že nový model by se v Česku mohl začít prodávat za částku někde mezi 20 a 25 tisíci korunami. Starší model A6300 se nyní bez objektivu prodává za 17 990 Kč, vyšší model A6500 je podstatně dražší - stojí 39 900 Kč (vždy jde o ceny těla bez objektivu).

 

Právě se děje

před 10 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy