Skvělý nápad od Pentaxu: Nemusíte kupovat nový fotoaparát, ten starší vám upgradují

22. 2. 2018 14:56
Pentax představil novou špičkovou plnoformátovou zrcadlovku K-1 II a zároveň přišel s naprosto neobvyklou nabídkou pro majitele předchozího modelu K-1. Za zlomek ceny nového přístroje jim ten starší v servisu upgradují. Nabídka se objevila na webových stránkách této značky.
Pentax K-1 II
Pentax K-1 II | Foto: Pentax-Ricoh

Podle informace, kterou lze najít například na britských webových stránkách firmy, budou mít dosavadní majitelé Pentaxu K-1 možnost dát svůj fotoaparát do specializovaného servisu, kde v něm vymění elektroniku a změní také logo na těle přístroje.

Je to neobvyklý krok, výrobci fotoaparátů něco takového nedělávají. Častější je spíš takový přístup, že změní jen pár věcí a novinku (o které by se třeba v automobilovém světě mluvilo jako o lehkém faceliftu) prodávají jako zcela nový model.

Pentax celou věc prezentuje jako vstřícný krok ke svým dosavadním zákazníkům. Za 450 liber (to je v přepočtu něco kolem 13 tisíc korun) získají všechny funkce, které má nový model Pentax K-1 II. Cena za upgrade je přitom zhruba pětinou toho, co by stálo pořízení nového fotoaparátu. 

Podle tiskové zprávy bude upgrade dostupný v časově omezeném intervalu od 21. května do 30. září. Pokud se nabídka objevila ve Velké Británii, je velmi pravděpodobné, že ji bude možné využít i v ostatních evropských zemích.

Zatímco hardwarový upgrade je krajně neobvyklý, vylepšení softwaru, které do fotoaparátů přidává nové funkce, je častější. Výbornou pověst má v tomto ohledu třeba Fujifilm, jehož upgrady občas do starších fotoaparátů přidávají funkce, které přinesly až nové, modernější modely.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy