Skvělé Česko v rouškách. Šijeme, bavíme se a nosíme je, vzkazují lidé na fotkách

Skvělé Česko v rouškách. Šijeme, bavíme se a nosíme je, vzkazují lidé na fotkách
A jako protiklad, rouška vzor 2020. "Jedinečná, vyrobená 3D tiskem," popisuje ji Tobiáš Dočkal.
Skvěle sladěný klobouk a rouška na krásném portrétu od Kateřiny Pletichové
Zvládají to děti, zvládne to i dospělák, říká Petra Dušková.
Nedáme se. Rouška, kterou pro děti vyrobila Olga Šindelářová
Foto: Čtenáři Aktuálně.cz
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka, čtenáři Aktuálně.cz
27. 3. 2020 6:01
Češi se zahalili do doma vyrobených roušek. A jak ukazují fotografie, které nám poslali čtenáři, dokázali při tom být opravdu kreativní, vtipní i myslet na okolí. V galerii najdete roušky, které lidé ušili nejen pro sebe a své blízké, ale také pro policisty, zdravotníky a další profese v první linii. Zároveň se ukázalo, že slova "sranda musí být" platí - zvlášť v těchto horších časech.

Na výzvu Aktuálně.cz, aby lidé poslali své fotografie v rouškách, přišla záplava snímků. Všem, kdo nám svůj obrázek poslali, redakce velmi děkuje, vážíme si toho, i když jsme třeba právě tu vaši fotku nevybrali.

Díky vám vznikl soubor fotografií, který apeluje na všechny, aby nosili roušky, protože je to opravdu důležité. Zároveň jsou to snímky, které budou za pár let s velkou silou vyprávět o době, kterou právě prožíváme. Ostatně, dokážou to už dnes. Podívejte se, stojí to za to.  

 

Právě se děje

před 6 minutami

Huawei chce vyrábět elektromobily, první modely může představit už letos

Čínská technologická společnost Huawei Technologies plánuje výrobu elektromobilů pod svou vlastní značkou. Některé modely by mohla představit už v letošním roce, uvedla v pátek s odvoláním na informované zdroje agentura Reuters. Firma už podle zdrojů jedná se státní společností Changan Automobile a dalšími automobilkami o využití jejich továren pro výrobu svých elektromobilů. Huawei je největším výrobcem telekomunikačních zařízení na světě, kvůli sankcím ze strany Spojených států ale v poslední době expanduje do nových odvětví.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Dívka, která v 15 letech odešla za Islámským státem, se nesmí vrátit do Británie, rozhodl soud

Britský nejvyšší soud rozhodl, že Shamima Begumová, která v 15 letech odešla za tzv. Islámským státem do Sýrie, se nesmí vrátit do Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy