Skvělé Česko v rouškách. Šijeme, bavíme se a nosíme je, vzkazují lidé na fotkách

Skvělé Česko v rouškách. Šijeme, bavíme se a nosíme je, vzkazují lidé na fotkách
A jako protiklad, rouška vzor 2020. "Jedinečná, vyrobená 3D tiskem," popisuje ji Tobiáš Dočkal.
Skvěle sladěný klobouk a rouška na krásném portrétu od Kateřiny Pletichové
Zvládají to děti, zvládne to i dospělák, říká Petra Dušková.
Nedáme se. Rouška, kterou pro děti vyrobila Olga Šindelářová
Foto: Čtenáři Aktuálně.cz
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka, čtenáři Aktuálně.cz
27. 3. 2020 6:01
Češi se zahalili do doma vyrobených roušek. A jak ukazují fotografie, které nám poslali čtenáři, dokázali při tom být opravdu kreativní, vtipní i myslet na okolí. V galerii najdete roušky, které lidé ušili nejen pro sebe a své blízké, ale také pro policisty, zdravotníky a další profese v první linii. Zároveň se ukázalo, že slova "sranda musí být" platí - zvlášť v těchto horších časech.

Na výzvu Aktuálně.cz, aby lidé poslali své fotografie v rouškách, přišla záplava snímků. Všem, kdo nám svůj obrázek poslali, redakce velmi děkuje, vážíme si toho, i když jsme třeba právě tu vaši fotku nevybrali.

Díky vám vznikl soubor fotografií, který apeluje na všechny, aby nosili roušky, protože je to opravdu důležité. Zároveň jsou to snímky, které budou za pár let s velkou silou vyprávět o době, kterou právě prožíváme. Ostatně, dokážou to už dnes. Podívejte se, stojí to za to.  

 

Právě se děje

před 28 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy