reklama
 
 

Skryté krásy všedního dne: fotosoutěž Nikonu zná vítěze, dražba snímků pomohla charitě

14. 11. 2016 13:16
V závěru minulého týdne vyhlásila porota výsledky už 8. ročníku fotosoutěže Nikon kalendář – moje srdeční záležitost. Soutěž měla téma „skryté krásy všedního dne“ a porotci vybírali z bezmála 1200 snímků. Vítězem se stal Tomáš Holub s fotografií Listopadová.

Vyhlášení soutěže proběhlo 10. listopadu v pražském hotelu Holiday Inn. Odborná porota v čele s předsedou Miroslavem Vojtěchovským, významným českým vysokoškolským pedagogem, publicistou, kurátorem a fotografem skla, nejprve vybrala padesát semifinálových snímků. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které skončily ve finálním výběru. Kalendář pokřtila herečka Chantal Poullain.

Po křtu následovala dražba 12 vítězných fotografií. Výtěžek se vyšplhal na 200 tisíc korun. Tuto částku obdržel nadační fond Archa Chantal, jehož filozofií je humanizace dětských zdravotnických zařízení.

Semifinálové fotografie budou vystaveny v lednu a únoru 2017 v Nikon Photo Gallery na pražské Malé Straně, každý týden od úterý do neděle mezi 12. a 19. hodinou.

autor: Tomáš Vocelka | 14. 11. 2016 13:16

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama