Skryté krásy všedního dne: fotosoutěž Nikonu zná vítěze, dražba snímků pomohla charitě

Saské Švýcarsko na jedné z finálových fotografií Tomáš Holuba.
Vltavský luh – Pavel Ouředník.
Dva světy – Ivan Svatoš.
Moře jižní Moravy – Zdeněk Vošický.
San Marco – Jana Kupčáková.
Foto: Nikon
Tomáš Vocelka
14. 11. 2016 13:16
V závěru minulého týdne vyhlásila porota výsledky už 8. ročníku fotosoutěže Nikon kalendář – moje srdeční záležitost. Soutěž měla téma „skryté krásy všedního dne“ a porotci vybírali z bezmála 1200 snímků. Vítězem se stal Tomáš Holub s fotografií Listopadová.

Vyhlášení soutěže proběhlo 10. listopadu v pražském hotelu Holiday Inn. Odborná porota v čele s předsedou Miroslavem Vojtěchovským, významným českým vysokoškolským pedagogem, publicistou, kurátorem a fotografem skla, nejprve vybrala padesát semifinálových snímků. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které skončily ve finálním výběru. Kalendář pokřtila herečka Chantal Poullain.

Po křtu následovala dražba 12 vítězných fotografií. Výtěžek se vyšplhal na 200 tisíc korun. Tuto částku obdržel nadační fond Archa Chantal, jehož filozofií je humanizace dětských zdravotnických zařízení.

Semifinálové fotografie budou vystaveny v lednu a únoru 2017 v Nikon Photo Gallery na pražské Malé Straně, každý týden od úterý do neděle mezi 12. a 19. hodinou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy