Salon české fotografie ukáže snímky Sitenského, Dostála a dalších skvělých autorů

Salon české fotografie ukáže snímky Sitenského, Dostála a dalších skvělých autorů
Autor: František Dostál (ukázka z výstavy II. Salon české fotografie)
Autor: Ladislav Sitenský (ukázka z výstavy II. Salon české fotografie)
Autor: Ladislav Sitenský (ukázka z výstavy II. Salon české fotografie)
Autorka: Alena Vykulilová (ukázka z výstavy II. Salon české fotografie)
Foto: , Salon české fotografie 2019
Foto
26. 11. 2019 16:03
První tři prosincové týdny budou patřit druhému ročníku nezávislé výstavy Salon české fotografie, která se představí veřejnosti v prostorách Topičova salonu. Událost je koncipována jako dialog fotografů na společné téma "lidé a život".

Mezi vystavujícími nechybí král české street fotografie František Dostál, který poprvé veřejnosti představí cyklus "Mé rodné Vršovice" společně s kolekcí "Jak jsem potkal Evy".

Nesmírně působivé jsou také rané pražské fotografie Ladislava Sitenského, který je veřejnosti známý především díky snímkům československých letců v britské RAF za druhé světové války.

Jiný úhel pohledu přináší fotografka Petra Skoupilová, která se prezentuje výběrem snímků československé módy.

Alena Vykulilová bude mít na Salonu vystaveny fotografie, které jsou intimním pohledem na radosti a strasti dětí z nemocničního prostředí. Současný pohled na téma "lidé a život" nabízejí také street fotografové Jan Jirkovský, který dokumentuje aktuální pražský život, a Anna Bella Betts, představující cyklus fotografií z osmiletého pobytu v Asii.

O výstavě:

Salon české fotografie. Topičův Salon, Praha, od 3. 12. do 20. 12., 10-17 hodin (14. a 15. prosince zavřeno). Kurátorem výstavy je Tomáš Paulus. Vstup volný, další informace na www.salonceskefotografie.cz.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy