Salon české fotografie ukáže snímky Sitenského, Dostála a dalších skvělých autorů

Foto: , Salon české fotografie 2019
Foto
26. 11. 2019 16:03
První tři prosincové týdny budou patřit druhému ročníku nezávislé výstavy Salon české fotografie, která se představí veřejnosti v prostorách Topičova salonu. Událost je koncipována jako dialog fotografů na společné téma "lidé a život".

Mezi vystavujícími nechybí král české street fotografie František Dostál, který poprvé veřejnosti představí cyklus "Mé rodné Vršovice" společně s kolekcí "Jak jsem potkal Evy".

Nesmírně působivé jsou také rané pražské fotografie Ladislava Sitenského, který je veřejnosti známý především díky snímkům československých letců v britské RAF za druhé světové války.

Jiný úhel pohledu přináší fotografka Petra Skoupilová, která se prezentuje výběrem snímků československé módy.

Alena Vykulilová bude mít na Salonu vystaveny fotografie, které jsou intimním pohledem na radosti a strasti dětí z nemocničního prostředí. Současný pohled na téma "lidé a život" nabízejí také street fotografové Jan Jirkovský, který dokumentuje aktuální pražský život, a Anna Bella Betts, představující cyklus fotografií z osmiletého pobytu v Asii.

O výstavě:

Salon české fotografie. Topičův Salon, Praha, od 3. 12. do 20. 12., 10-17 hodin (14. a 15. prosince zavřeno). Kurátorem výstavy je Tomáš Paulus. Vstup volný, další informace na www.salonceskefotografie.cz.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy