Salon české fotografie ukáže snímky Sitenského, Dostála a dalších skvělých autorů

Salon české fotografie ukáže snímky Sitenského, Dostála a dalších skvělých autorů
Autor: František Dostál (ukázka z výstavy II. Salon české fotografie)
Autor: Ladislav Sitenský (ukázka z výstavy II. Salon české fotografie)
Autor: Ladislav Sitenský (ukázka z výstavy II. Salon české fotografie)
Autorka: Alena Vykulilová (ukázka z výstavy II. Salon české fotografie)
Foto: , Salon české fotografie 2019
Foto
26. 11. 2019 16:03
První tři prosincové týdny budou patřit druhému ročníku nezávislé výstavy Salon české fotografie, která se představí veřejnosti v prostorách Topičova salonu. Událost je koncipována jako dialog fotografů na společné téma "lidé a život".

Mezi vystavujícími nechybí král české street fotografie František Dostál, který poprvé veřejnosti představí cyklus "Mé rodné Vršovice" společně s kolekcí "Jak jsem potkal Evy".

Nesmírně působivé jsou také rané pražské fotografie Ladislava Sitenského, který je veřejnosti známý především díky snímkům československých letců v britské RAF za druhé světové války.

Jiný úhel pohledu přináší fotografka Petra Skoupilová, která se prezentuje výběrem snímků československé módy.

Alena Vykulilová bude mít na Salonu vystaveny fotografie, které jsou intimním pohledem na radosti a strasti dětí z nemocničního prostředí. Současný pohled na téma "lidé a život" nabízejí také street fotografové Jan Jirkovský, který dokumentuje aktuální pražský život, a Anna Bella Betts, představující cyklus fotografií z osmiletého pobytu v Asii.

O výstavě:

Salon české fotografie. Topičův Salon, Praha, od 3. 12. do 20. 12., 10-17 hodin (14. a 15. prosince zavřeno). Kurátorem výstavy je Tomáš Paulus. Vstup volný, další informace na www.salonceskefotografie.cz.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Dva teroristy, kteří spáchali útok v Bamaku, odsoudil malijský soud k trestu smrti

Malijský soud odsoudil dva islamisty k smrti za účast v útocích mířených proti cizincům v metropoli Bamaku v roce 2015, informuje server BBC. Březnový útok na noční klub La Terrasse a listopadové přepadení hotelu Radisson Blu si vyžádaly dohromady nejméně 25 obětí. Jeden z obviněných před soudem řekl, že je na teroristické činy, k nimž se přihlásilo islamistické uskupení Murábitún, hrdý.

V Mali, které čelí od roku 2012 islamistickému povstání, nejsou soudy s džihádisty časté, připomíná BBC. Malijské armádě se i přes podporu od mise OSN a francouzských vojsk nedaří působení islamistů v zemi zastavit.

Jeden z odsouzených, Mauritánec Fawaz Ould Ahmeida uvedl, že na klub La Terrasse zaútočil, aby se pomstil za komiksy s prorokem Mohamedem, které otiskl francouzský týdeník Charlie Hebdo. Při tomto útoku zemřeli tři Malijci, Belgičan a Francouz. Kvůli účasti v útoku byl odsouzen k smrti také Sadou Chaka, druhý obviněný.

Ahmeidu zároveň soud shledal vinným za organizaci útoku na hotel Radisson Blu. Ozbrojenci drželi devět hodin 170 hotelových hostů a zaměstnanců jako rukojmí a nejméně 20 z nich usmrtili, než kontrolu nad budovou převzaly bezpečnostní síly. Mezi oběťmi bylo nejméně 13 cizinců pěti různých národností.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy