Ruská modelka visela za ruku z mrakodrapu. Riskovala život kvůli fotce na Instagram

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
18. 2. 2017 11:29
Kvůli fotce na Instagram udělají někteří lidé cokoliv. Ruská modelka Viktoria Odincová visela za ruku z Cayan Tower, což je jeden z nejvyšších mrakodrapů v Dubaji. Vysloužila si za to milion „lajků“ od fanoušků, ale také tvrdou kritiku, že zbytečně riskovala život.
VIDEO: Modelka Viktoria Odincová riskuje život kvůli fotce na Instagram | Video: Mavrin Studios, Youtube

Dvaadvacetiletou ruskou krásku při šíleném kousku držel za ruku mladík, který se zabývá zdoláváním mrakodrapů a pořizováním snímků z jejich vrcholů. Na fotce Odincová visí ve vzduchu a pod ní se rozprostírá 300 metrů hluboká propast.

From reality Ph: @a_mavrin #MAVRIN #MAVRINmodels #VikiOdintcova @sashatikhomirov #Dubai

Příspěvek sdílený Viki Odintcova (@viki_odintcova),

Aby nikdo nebyl na pochybách, že to není trik, zveřejnila skupina video na YouTube, kde je vidět, jak se na svůj riskantní pokus chystali a jak ve skutečnosti probíhal. Pod dalším krátkým videem, které má na modelčině Instagramu přes milion shlédnutí, je přes dva tisíce komentářů. A řada z nich pochybuje o zdravém rozumu mladé Rusky i o tom, zda má nějaký smysl pro zodpovědnost.

Jestli byla modelka nějak jištěná proti pádu, není jasné. Z videa to vypadá, že ne. "Neměla byste navádět vaše fanoušky, aby dělali nebezpečné věci. Některý z nich by se mohl snažit vás napodobit, spadnout a zabít se. Je spousta jiných způsobů, jak člověk může předvést svou odvahu. Myslete trochu!" napsal Odincové na Instagram třeba Azham Siddiqui. "Ilegální a nezodpovědné," zlobí se také Anamika Melanger. Vasiliki Georgitsi má i jasné doporučení, co by měl Instagram nyní udělat: "Je to taková pitomost, že by jí měli okamžitě zrušit účet."

Ať už byl kousek Odincové skutečný, nebo nějak nápaditě nahraný, nyní ji sledují na Instagramu přes tři miliony fanoušků. A ti si z něj mohou brát příklad. Odehrálo už se několik neštěstí, kdy při podobných pokusech o zdolávání vysokých budov zemřeli lidé. Třeba před půl rokem zahynul při jedné ze svých adrenalinových akcí mladý fotograf, pětadvacetiletý Ashton Christopher Serrano. Několik měsíců předtím spadl z 52patrového mrakodrapu v New Yorku čtyřiadvacetiletý Conner Cummings a výčet obětí je mnohem delší.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Ředitel ústecké zoo čelí kritice kvůli neodbornému personálu, piráti ho chtějí odvolat

Odborná kontrolní zpráva Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) poukazuje na nedostatky ústecké zoo, například na neodbornost personálu či na výběhy, které nesplňují podmínky pro chov zvířat. Zprávu ve středu zveřejnili piráti, kteří budou usilovat o odvolání ředitele zoo Romana Končela z funkce, řekl novinářům zastupitel Lukáš Blažej (PRO! Ústí). Opoziční PRO! Ústí je tvořeno Piráty, Stranou zelených a Nezávislými.

"Problémy zoo jsme chtěli řešit na posledním zasedání zastupitelstva 4. listopadu, ale vedení města bohužel pro zařazení bodu na program jednání nehlasovalo," řekl Blažej. Zprávu piráti zveřejnili z důvodu transparentnosti, ale i kvůli tomu, že se řešení situace zoo nedá odkládat. Blažej také řekl, že budou požadovat odborné výběrové řízení na nového ředitele zoologické zahrady.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Sobotka bude Buffalu v NHL chybět čtyři až šest týdnů

Hokejový útočník Vladimír Sobotka bude čtyři až šest týdnů chybět v sestavě Buffala v NHL. Dvaatřicetiletý český reprezentant je mimo hru s blíže nespecifikovaným zraněním v dolní části těla po nepotrestaném faulu Nikity Kučerova z Tampy v pátečním zápase ve Stockholmu.

Kučerov atakoval Sobotku v první třetině utkání, které Tampa nakonec vyhrála 3:2. Ruský útočník českého hokejistu, který jej neviděl, dohrál po jeho střele. Sobotka ze zápasu odstoupil a podle serveru The Athletic v hale chodil s ortézou na pravém koleně.

V této sezoně NHL odehrál Sobotka zatím 16 zápasů, v nichž zaznamenal jeden gól a dvě asistence.

před 36 minutami

Na kotlíkové dotace půjde z ministerstva životního prostředí dalších 1,5 miliardy

Ministerstvo životního prostředí uvolní další 1,5 miliardy korun z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) na výměnu zastaralých kotlů. Zájem o dotaci z třetí vlny takzvaných kotlíkových dotací převýšil původně vyčleněné tři miliardy. Na krajské úřady dorazilo přes 40 tisíc žádostí s požadavkem na 4,2 miliardy korun. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Dalších 380 milionů resort uvolní na půjčky na kotle.

Aktuálně nejsou vyčerpány prostředky pouze v Praze a na Vysočině, druhé kolo se chystá ještě v Královéhradeckém kraji. Ve většině ostatních krajů byly tisíce žádostí přijaty do takzvaného zásobníku projektů. Právě pro ně je nová dotace určena.

Další zprávy