reklama
 
 

Řím, New York i Mount Everest. Cestovatelské video vzniklo jen z obrázků na mapách Google

11. 2. 2017
Video z obrázků z map Google, které sestavil Matteo Archondis.
Italský student designu Matteo Archondis oslavil dvanácté výročí existence map Google neuvěřitelným cestovatelským videem. Nasnímal z nich 3305 screenshotů z programu Google Earth a sestavil je do krátkého filmu, ve kterém projde spoustu míst od Říma až po New York či Grónsko.

Matteo Archondis nejprve na svém počítači pořídil 33005 snímků obrazovky, na které měl spuštěný program Google Earth. Jen snímání těchto takzvaných screenshotů mu trvalo dva dny. Pak se pustil do složitější práce. Zhruba týden mu zabralo, než z jednotlivých obrázků složil krátký film, ve kterém proletí kolem Eiffelovky, Mount Everestu a dalších známých míst.

Postupoval při tom stejně jako fotografové, kteří ze sériově nasnímaných fotografií sestavují takzvaná „hyperlapse“ videa. Ty obvykle zachycují zrychlený běh nějaké dlouho se odehrávající události – například stavby mrakodrapu, východu slunce nebo rozkvétání květu.

Jak Matteo Archondis vysvětlil na fotografickém serveru PetaPixel, jednotlivé záběry napřed pospojoval do krátkých klipů, které ještě musel softwarově stabilizovat, aby obraz nebyl tolik roztřesený. „Mým cílem bylo ukázat nástroje, které máme k dispozici a které umožňují zkoumat svět dokonce i tehdy, když je pro nás cestování na vzdálená místa nedostupné,“ řekl PetaPixelu.

autor: Tomáš Vocelka | 11. 2. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama