Nejlepší fotky desetiletí (II.): Od havárie Costa Concordie po protesty na Ukrajině

Nejlepší fotky desetiletí (II.): Od havárie Costa Concordie po protesty na Ukrajině
Tyrone Siu / září 2014: Protivládní protesty v Hongkongu. Demonstranti zvedají deštníky, aby se kryli před granáty se slzným plynem, které proti nim používá policie.
Alessandro Bianchi / srpen 2013: Letecký pohled na výletní loď Costa Concordia, která ztroskotala poblíž italského ostrova Giglio. Přes 4000 lidí, nacházejících se na palubě, muselo být evakuováno. Při ztroskotání lodi zemřelo 32 osob.
Yannis Behrakis / únor 2014: Kyjevské náměstí Nezávislosti (Majdan). Muž zraněný při potyčkách demonstrantů s policií je odnášen na nosítkách.
Adrees Latif / srpen 2018: Muž, kterého bezpečnostní složky zasáhly slzným plynem, mírní účinky tím, že se polévá mlékem. V roce 2014 propukly ve městě Fergusson ve státě Missouri (USA) rozsáhlé nepokoje po zastřelení černošského mladíka Michaela Browna policistou.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
31. 12. 2019 12:04
Editoři agentury Reuters vybrali snímky, které charakterizují nejzávažnější a nejsledovanější události posledních deseti let v celém světě. Vznikl tak soubor zhruba 150 špičkových fotografií, které ukazují to nejlepší z fotožurnalistiky v uplynulé dekádě. Seriál na Aktuálně.cz ve čtyřech dílech představí všechny vybrané fotografie. Druhý díl se věnuje letům 2013 a 2014.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy