Nejlepší fotky desetiletí (II.): Od havárie Costa Concordie po protesty na Ukrajině

Nejlepší fotky desetiletí (II.): Od havárie Costa Concordie po protesty na Ukrajině
Tyrone Siu / září 2014: Protivládní protesty v Hongkongu. Demonstranti zvedají deštníky, aby se kryli před granáty se slzným plynem, které proti nim používá policie.
Alessandro Bianchi / srpen 2013: Letecký pohled na výletní loď Costa Concordia, která ztroskotala poblíž italského ostrova Giglio. Přes 4000 lidí, nacházejících se na palubě, muselo být evakuováno. Při ztroskotání lodi zemřelo 32 osob.
Yannis Behrakis / únor 2014: Kyjevské náměstí Nezávislosti (Majdan). Muž zraněný při potyčkách demonstrantů s policií je odnášen na nosítkách.
Adrees Latif / srpen 2018: Muž, kterého bezpečnostní složky zasáhly slzným plynem, mírní účinky tím, že se polévá mlékem. V roce 2014 propukly ve městě Fergusson ve státě Missouri (USA) rozsáhlé nepokoje po zastřelení černošského mladíka Michaela Browna policistou.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
31. 12. 2019 12:04
Editoři agentury Reuters vybrali snímky, které charakterizují nejzávažnější a nejsledovanější události posledních deseti let v celém světě. Vznikl tak soubor zhruba 150 špičkových fotografií, které ukazují to nejlepší z fotožurnalistiky v uplynulé dekádě. Seriál na Aktuálně.cz ve čtyřech dílech představí všechny vybrané fotografie. Druhý díl se věnuje letům 2013 a 2014.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy