reklama
 
 

Řecko překvapil sníh, napadl na Akropoli i v Soluni. Pohled očima fotoreportérů Reuters

11. 1. 2017 9:02
Řecko i Turecko se v posledních dnech potýkají s neobvyklým množstvím sněhu. Bílý poprašek pokryl dokonce i slavnou Akropoli v Aténách nebo pláže v Soluni. Podívejte se, jak je vyfotili řečtí držitelé Pulitzerovy ceny za fotografii.

Na sociálních sítích lidé ve velkém sdílejí fotky ze zasněžených řeckých měst. Otázku, jak mohlo napadnout v Řecku tolik sněhu, řešili s velkým zaujetím i meteorologové na britské televizi BBC. Samotní Řekové ovšem zase tak překvapení nejsou, i když sníh na Akropoli úplně častý není. „V posledních třiceti letech nebylo sněžení zase až tak neobvyklé, ale téměř vždy se týkalo jen severních předměstí Atén, ne centra, píše Philip Chrysopoulos na webu Greek Reporter.

Pojďte se podívat na zasněžená místa, která obvykle známe jen z letních prosluněných fotek, pohledem fotografů agentury Reuters. Mezi autory snímků v galerii u tohoto článku jsou tři držitelé Pulitzerovy ceny za fotožurnalistiku – fotografové Yannis Behrakis, Alkis Konstantinidis a Alexandros Avramidis. Cenu získali loni jako členové týmu agentury Reuters za fotografie zachycující uprchlickou krizi.

autor: Tomáš Vocelka | 11. 1. 2017 9:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama