Řecko překvapil sníh, napadl na Akropoli i v Soluni. Pohled očima fotoreportérů Reuters

Řecko překvapil sníh, napadl na Akropoli i v Soluni. Pohled očima fotoreportérů Reuters
Další zasněžený snímek z Atén zachycuje Diův chrám. Fotografii pořídil Alkis Konstantinidis.
Zatímco na předměstích Atén se sněžení občas objevuje, v úplném centru a na slavné Akropoli je sníh vzácný. Snímek Yannise Behrakise.
Mramorová socha na Panathénském stadionu v Aténách. Fotografoval Yannis Behrakis.
Muž pořizuje fotku zasněžených Atén. Nebyl zdaleka sám, na sociálních sítích je takových obrázků záplava. Každý se chce pochlubit neobvyklým fotografickým úlovkem. Tento snímek pořídil Alkis Konstantinidis.
Foto: Reuters
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
11. 1. 2017 9:02
Řecko i Turecko se v posledních dnech potýkají s neobvyklým množstvím sněhu. Bílý poprašek pokryl dokonce i slavnou Akropoli v Aténách nebo pláže v Soluni. Podívejte se, jak je vyfotili řečtí držitelé Pulitzerovy ceny za fotografii.

Na sociálních sítích lidé ve velkém sdílejí fotky ze zasněžených řeckých měst. Otázku, jak mohlo napadnout v Řecku tolik sněhu, řešili s velkým zaujetím i meteorologové na britské televizi BBC. Samotní Řekové ovšem zase tak překvapení nejsou, i když sníh na Akropoli úplně častý není. „V posledních třiceti letech nebylo sněžení zase až tak neobvyklé, ale téměř vždy se týkalo jen severních předměstí Atén, ne centra, píše Philip Chrysopoulos na webu Greek Reporter.

Pojďte se podívat na zasněžená místa, která obvykle známe jen z letních prosluněných fotek, pohledem fotografů agentury Reuters. Mezi autory snímků v galerii u tohoto článku jsou tři držitelé Pulitzerovy ceny za fotožurnalistiku – fotografové Yannis Behrakis, Alkis Konstantinidis a Alexandros Avramidis. Cenu získali loni jako členové týmu agentury Reuters za fotografie zachycující uprchlickou krizi.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Česko a Japonsko podepsaly nový plán strategické spolupráce

Český ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek a jeho japonský protějšek Tomišicu Motegi dnes ve Varšavě podepsali nový plán strategické spolupráce mezi oběma zeměmi. Učinili tak na okraj jednání ministrů visegrádské čtyřky (V4 - Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko) a Japonska, které zorganizovalo polské předsednictví V4.

Mezi prioritní oblasti spolupráce Česka a Japonska budou na základě akčního plánu pro období 2021 až 2025 patřit kromě ekonomiky také věda, inovace a obchod. Součástí je i spolupráce v oblasti bezpečnosti a multilaterální diplomacie. Japonsko je po Číně a Jižní Koreji třetí zemí v Asii, se kterou má Česko takto upravené vztahy.

Podle tiskové zprávy českého ministerstva zahraničí je Japonsko je druhým největším investorem v ČR a druhým nejdůležitějším obchodním partnerem Česka v Asii. Obrat obchodní výměny v roce 2020 dosáhl 3,8 miliardy dolarů (80,2 miliardy korun). Celkem 260 japonských firem v současné době zaměstnává v ČR přes 50 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Nadal prohrál v madridském čtvrtfinále se Zverevem

Německý tenista Alexander Zverev potřetí za sebou porazil Rafaela Nadala a postoupil do semifinále antukového turnaje v Madridu. Čtyřiadvacetiletý hráč zvítězil nad světovou dvojkou 6:4, 6:4 a jeho dalším soupeřem bude Rakušan Dominic Thiem.

Nejvýše nasazený Nadal, pětinásobný vítěz madridského turnaje, prolomil soupeřův servis jako první, jenže vedení 4:2 neudržel. Zverev čtyřmi gamy za sebou získal úvodní set a ve druhém mu pak stačil brejk v páté hře. "Tohle je jedna z největších výher mojí kariéry. Ale turnaj ještě nekončí," radoval se Zverev po mečbolu.

Nadal má sice se Zverevem dál aktivní bilanci 5:3, jenže německého protivníka naposledy zdolal před třemi lety. Dvakrát mu pak podlehl na tvrdém povrchu. Právě v roce 2018 Zverev ovládl madridský turnaj, o titul se tehdy utkal s Thiemem.

Thiem porazil Američana Johna Isnera 3:6, 6:3, 6:4 a do semifinále se v Madridu probojoval počtvrté za sebou. Na první triumf ale zatím čeká, ve finále byl dvakrát.

před 2 hodinami

Volejbalistky porazily v kvalifikaci ME 3:0 i Bosnu a Hercegovinu

České volejbalistky zvládly v kvalifikaci mistrovství Evropy i druhé utkání a znovu zvítězily bez ztráty setu. V lotyšském Daugavpilsu si dnes poradily s Bosnou a Hercegovinou 25:23, 25:18 a 25:17 a vedou tabulku skupiny F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a v sobotu uzavřou první turnaj duelem se Slovinskem. Odvety se uskuteční za týden v Bosně, na šampionát postoupí dva týmy.

Volejbalistky jsou na nejlepší cestě na šampionát, který budou na přelomu srpna a září hostit Srbsko, Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko. Turnaj bude hrát 24 týmů.

Další zprávy