Pro hezčí den: Toto jsou nejlepší české fotky přírody - a jsou krásné

Pro hezčí den: Toto jsou nejlepší české fotky přírody - a jsou krásné
Nominace v kategorii Savci: Martin Pelánek - První krůčky
Nominace v kategorii Krajina: Josef Mandinec - Milford Sound
Nominace v kategorii Ptáci: Ondřej Pelánek - Ještěrka na výletě
Nominace v kategorii Zvířata v lidské péči: Jan Molinský - Pelikán
Foto: Czech Nature Photo 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 13. 4. 2020 21:21
Porota soutěže Czech Nature Photo 2020 vybrala nejlepší české fotografie přírody. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout nominace, ze kterých vzejdou vítězové v jednotlivých kategoriích.

Rukama mezinárodní poroty prošly bezmála dva tisíce přihlášených fotografií. Ve čtvrtém ročníku se soutěžilo v jedenácti kategoriích, z čehož tři byly vyhlášeny nově. Do soutěže fotografů přírody se přihlásilo 229 autorů z České republiky a Slovenska.

"Překvapilo mě, v jaké shodě byla porota ohledně nominovaných fotografií. Ačkoliv byl výběr velmi pestrý, například v kategorii Savci se nepotkaly podobné snímky. Přetlak velmi kvalitních snímků se koncentroval v kategorii Plazi, kde porota váhala, které snímky umístit do nominací. Ty, které se do nominací nevešly, budou rozhodně vystaveny," komentuje průběh rozhodování poroty její člen Vladimír Čech.

Nejvíce přihlášených snímků bylo v nové kategorii Krajina, těsně za ní se umístily kategorie Ptáci a Savci.

Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni 5. května na slavnostním ceremoniálu v galerii Czech Photo Centre. Po ceremoniálu bude otevřena výstava oceněných a vybraných snímků ze soutěže Czech Nature Photo.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy