Pražské rouškové jaro na fotkách. Tak to ještě v zoo a v botanické nikdy nevypadalo

Pražské rouškové jaro na fotkách. Tak to ještě v zoo a v botanické nikdy nevypadalo
Botanická zahrada jako z impresionistického obrazu (pohled zkresluje, dvojice v trávě byly daleko od sebe a daleko od ostatních lidí).
Roušky, roušky, roušky. Něco takového tady za celou historii zoo nebylo.
Jak jsme slíbili, vracíme se ještě do botanické zahrady, která je nádherně rozkvetlá.
Normálně by za čerstvě narozenou sloní samičkou proudily do pražské zoologické zahrady tisíce návštěvníků denně.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
30. 4. 2020 6:02
Koronavirová omezení pomalu ustupují a společně s tím se vrací život do míst, kam byl několik týdnů vstup přísně zapovězen. Ožívají botanické zahrady, v pondělí otevřela i pražská zoologická zahrada, jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v Česku. Pojďte se ve fotogalerii podívat, jak vypadá nádherné jaro v době pandemie.

Více informací o možnostech vstupu do pražské zoo a do botanické zahrady v pražské Troji najdete na jejich internetových stránkách: 
www.zoopraha.cz/ a www.botanicka.cz/ 
Vnitřní expozice, tedy pavilony v zoo a skleník Fata Morgana v botanické zahradě jsou zavřené. Na obou místech jsou v provozu stánky s občerstvením, které si je ale třeba odnést. Jsou zde také přístupné toalety. 

Fotozápisník

je součást rubriky Foto, která vychází v rámci Magazínu na Aktuálně.cz. Různí fotografové zde přinášejí svůj osobní pohled na velké i zcela malé události.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Místostarostka Prahy 5 rezignovala. Vadí jí nekoncepčnost řízení i střet zájmů starostky

V Praze 5 rezignovala místostarostka Nadežda Priečinská (TOP 09). Důvodem je podle ní vedle nekoncepčnosti řízení městské části také střet zájmů starostky Renáty Zajíčkové (za ODS), která podle ní odmítá vystěhovat z městské budovy soukromé gymnázium, jehož je majitelkou, i když má městská část málo míst ve školách. Zajíčková sdělila, že Priečinská porušovala koaliční smlouvu a ve své gesci byla nečinná. Odůvodnění vnímá jako ryze osobní útok na svoji osobu. O ukončení nájmu je ochotná jednat, pokud tak rozhodnou zastupitelé.

Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů Praha se nachází v budově na Plzeňské ulici kousek od tramvajové zastávky Klamovka, kterou si pronajímá od radnice. Zajíčkové je majitelkou školy a před tím, než se loni v září stala starostkou, tam působila jako ředitelka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy