Pražské rouškové jaro na fotkách. Tak to ještě v zoo a v botanické nikdy nevypadalo

Pražské rouškové jaro na fotkách. Tak to ještě v zoo a v botanické nikdy nevypadalo
Botanická zahrada jako z impresionistického obrazu (pohled zkresluje, dvojice v trávě byly daleko od sebe a daleko od ostatních lidí).
Roušky, roušky, roušky. Něco takového tady za celou historii zoo nebylo.
Jak jsme slíbili, vracíme se ještě do botanické zahrady, která je nádherně rozkvetlá.
Normálně by za čerstvě narozenou sloní samičkou proudily do pražské zoologické zahrady tisíce návštěvníků denně.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
30. 4. 2020 6:02
Koronavirová omezení pomalu ustupují a společně s tím se vrací život do míst, kam byl několik týdnů vstup přísně zapovězen. Ožívají botanické zahrady, v pondělí otevřela i pražská zoologická zahrada, jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v Česku. Pojďte se ve fotogalerii podívat, jak vypadá nádherné jaro v době pandemie.

Více informací o možnostech vstupu do pražské zoo a do botanické zahrady v pražské Troji najdete na jejich internetových stránkách: 
www.zoopraha.cz/ a www.botanicka.cz/ 
Vnitřní expozice, tedy pavilony v zoo a skleník Fata Morgana v botanické zahradě jsou zavřené. Na obou místech jsou v provozu stánky s občerstvením, které si je ale třeba odnést. Jsou zde také přístupné toalety. 

Fotozápisník

je součást rubriky Foto, která vychází v rámci Magazínu na Aktuálně.cz. Různí fotografové zde přinášejí svůj osobní pohled na velké i zcela malé události.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy