Polský Balt v obrazech: Nekonečné pláže, tajemné ruiny v moři i malá Sahara

Polský Balt v obrazech: Nekonečné pláže, tajemné ruiny v moři i malá Sahara
Ze Svinoústí jsme se posunuli do dalšího lázeňského městečka, které se jmenuje Mezizdroje a je známé tím, že se tam koná filmový festival. Na snímku je záběr z pláže v Mezizdrojích. Velmi často na ni bývají vytaženy malebné rybářské lodě, které fungují jako poutače pro blízké restaurace.
Opět se posouváme dál na východ, tentokrát do Gdyně. Na jejím okraji, ve čtvrti Babie Doly, se nachází tato tajemná ruina v moři. Je to bývalá torpédová stanice (torpedownia) z druhé světové války. Němci zde vyvíjeli a zkoušeli torpéda. Dnes je železobetonový skelet zpustlý a vystupuje z moře kousek od pobřeží.
A opět jsme u moderní architektury v Gdaňsku. Toto je monumentální Muzeum druhé světové války, které se nachází jen pár set metrů od samého centra města. Za architektonickým návrhem budovy stojí polské studio Kwadrat.
Kousek od Leby leží písečné duny Sloviňského národního parku, které připomínají malou Saharu.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 31. 7. 2023 6:10
Písečné pláže, po kterých se dá jít hodiny a nic vás nezastaví. Krásné, i když trochu chladné moře a spousty památek. Takové je pobřeží polského Baltu. Pojďte se v obrazovém fotoprůvodci podívat na zajímavá místa - projdeme je od Svinoústí na hranici s Německem až po poloostrov Hel na východě, nedaleko od hranic s Ruskem.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy