Pojďte se bát: strašidelné snímky fotografa Gorana Tačevského jsou jako z hororu

Pojďte se bát: strašidelné snímky fotografa Gorana Tačevského jsou jako z hororu
Goran Tačevski: snímky z pražské výstavy Fear Photography
Goran Tačevski: snímky z pražské výstavy Fear Photography
Goran Tačevski: snímky z pražské výstavy Fear Photography
Portrét fotografa Gorana Tačevského.
Foto: Goran Tačevski
Foto
14. 5. 2019 16:00
Když se dohodne na spolupráci světově uznávaný reklamní fotograf a dům hrůzy, nemůže to dopadnout jinak: zrodí se fotky, které dýchají hororovou atmosférou. Snímky Gorana Tačevského jsou nyní k vidění na výstavě v centru Prahy.

Fotografie jsou od 14. do 25. května vystaveny v minigalerii centra FotoŠkoda ve Vodičkově ulici (zdarma) a také v protějším domě hrůzy Prague Fear House.

Goran Tačevski je uznávaný reklamní fotograf, působící v České republice. Specializovaný švýcarský časopis Lürzer’s Archive, zaměřený na reklamní tvorbu, ho zařadil mezi 200 nejlepších na světě. Má za sebou výstavy v předních evropských městech a získal řadu uznávaných ocenění: například stříbrného lva v Cannes nebo ceny Euro BEST, Epica či Golden Drum. Za své reklamní kampaně má na kontě i řadu českých Louskáčků.

Goran Tačevski studoval pražskou FAMU, pak začal fotografovat pro pařížskou agenturu SippaPress. V roce 1987 se přestěhoval do Paříže, kde začala jeho spolupráce s pařížskou agenturou Gamma. Jeho manželkou byla v té době známá módní návrhářka Klára Nademlýnská. V roce 2003 se vrátil i s rodinou do Prahy, kde bydlí doposud. Spolupracoval s časopisy a deníky New York Times, Vogue, Marie Claire, Cosmopolitan, Liberation, Le Monde, Harper's Bazaar.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud odmítl žalobu kraje na šumavský národní park a ministerstvo kvůli zónám

Krajský soud v Českých Budějovicích odmítl žalobu Jihočeského kraje na šumavský národní park a ministerstvo životního prostředí kvůli poslednímu návrhu zón území. Soud uvedl, že na rozhodování ve sporu nemá pravomoc. ČTK to dnes řekl právní zástupce NP Šumava Miloš Tuháček. Kraj se na soud obrátil s tvrzením, že jej národní park i ministerstvo prakticky vyloučily z jednání o rozčlenění zón ochrany přírody.

"Podobné záležitosti by asi měl spíše řešit Ústavní soud," řekl Tuháček. Krajský soud v odůvodnění usnesení uvedl, že kvůli absenci základní podmínky řízení mu nezbylo než žalobu odmítnout. Proti rozhodnutí je možné podat kasační stížnost k nejvyššímu správnímu soudu.

Jihočeský kraj žalobou reagoval na loni projednávanou takzvanou zonaci, která navrhovala park rozdělit na čtyři území s rozdílným přístupem. Návrh počítal s tím, že nejpřísnější režim, v němž se nesmí zasahovat, platí pro 27 procent rozlohy NP Šumava. Rozdělení zón kritizovali někteří vědci, kteří tvrdili, že území s nejpřísnějším režimem by mělo zabírat až polovinu parku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy