Pojďte se bát: strašidelné snímky fotografa Gorana Tačevského jsou jako z hororu

Pojďte se bát: strašidelné snímky fotografa Gorana Tačevského jsou jako z hororu
Goran Tačevski: snímky z pražské výstavy Fear Photography
Goran Tačevski: snímky z pražské výstavy Fear Photography
Goran Tačevski: snímky z pražské výstavy Fear Photography
Portrét fotografa Gorana Tačevského.
Foto: Goran Tačevski
Foto
14. 5. 2019 16:00
Když se dohodne na spolupráci světově uznávaný reklamní fotograf a dům hrůzy, nemůže to dopadnout jinak: zrodí se fotky, které dýchají hororovou atmosférou. Snímky Gorana Tačevského jsou nyní k vidění na výstavě v centru Prahy.

Fotografie jsou od 14. do 25. května vystaveny v minigalerii centra FotoŠkoda ve Vodičkově ulici (zdarma) a také v protějším domě hrůzy Prague Fear House.

Goran Tačevski je uznávaný reklamní fotograf, působící v České republice. Specializovaný švýcarský časopis Lürzer’s Archive, zaměřený na reklamní tvorbu, ho zařadil mezi 200 nejlepších na světě. Má za sebou výstavy v předních evropských městech a získal řadu uznávaných ocenění: například stříbrného lva v Cannes nebo ceny Euro BEST, Epica či Golden Drum. Za své reklamní kampaně má na kontě i řadu českých Louskáčků.

Goran Tačevski studoval pražskou FAMU, pak začal fotografovat pro pařížskou agenturu SippaPress. V roce 1987 se přestěhoval do Paříže, kde začala jeho spolupráce s pařížskou agenturou Gamma. Jeho manželkou byla v té době známá módní návrhářka Klára Nademlýnská. V roce 2003 se vrátil i s rodinou do Prahy, kde bydlí doposud. Spolupracoval s časopisy a deníky New York Times, Vogue, Marie Claire, Cosmopolitan, Liberation, Le Monde, Harper's Bazaar.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy