reklama
 
 

Smutný konec orangutanů. Nejlepší snímky přírody zachycují, co způsobily plantáže na palmový olej

19. 10. 2016 15:12
Američan Tim Laman fotí zánik deštných pralesů a s tím spojené vymírání orangutanů. Jedna z jeho fotek se teď stala absolutním vítězem v prestižní světové fotosoutěži Wildlife Photographer of the Year, kterou pořádá londýnské přírodovědné muzeum. Podívejte se na vítězný snímek i celou fotosérii.

Přírodovědné muzeum (Natural History Museum) vyhlásilo výsledky soutěže zaměřené na snímky divoké přírody v úterý 18. září pozdě večer. Tim Laman do soutěže zaslal sérii snímků z Bornea, které zachycují, jak ohrožení orangutani žijící v deštném pralese ztrácejí životní prostor. Místní obyvatelé pralesy kácejí a na získané půdě vysazují plantáže, které jsou zdrojem palmového oleje.

“Tim Laman se pokouší zachytit to, co ještě zůstalo ze života a kultury skutečně divokých orangutanů – což nikdo jiný nedělá – a také dokumentuje probíhající tragédii,” objasňuje tým přírodovědného muzea, proč porota zvolila za celkového vítěze právě jednu z Lamanových fotografií.

Laman při fotografování používá velmi různorodou techniku. Vítězný snímek byl pořízen akční kamerou GoPro Hero 4, další záběry ze série o orangutanech pak pořídil fotoaparáty Canon EOS 1D C, Canon EOS 5D Mark III a dronem DJI Phantom 3.

Do soutěže přišlo přes 50 tisíc fotografií z 95 zemí světa.Vítězný snímek lze vidět společně s 99 dalšími nejlepšími fotografiemi letošního ročníku na výstavě, která se 21. října otevře v londýnském přírodovědném muzeu (Natural History Museum). Výstava pak bude k vidění ještě v Německu, Španělsku, Kanadě a USA. Snímky oceněné v dílčích kategoriích najdete na stránkách soutěže

autoři: Tomáš Vocelka, s využitím materiálů WPOTY 2016 | 19. 10. 2016 15:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama