Nejhezčí fotky zvířat roku 2020. Krásy přírody očima špičkových fotožurnalistů

Nejhezčí fotky zvířat roku 2020. Krásy přírody očima špičkových fotožurnalistů
Adrees Latif: Koně na ranči Withers v americkém státě Oregon. V pozadí je vidět kouř z lesního požáru, který zachvátil rezervaci Fremont National Forest (18. září 2020).
Lisi Niesnerová: Dvanáct dní staré lachtaní mládě ve vídeňské zoologické zahradě (14. června 2020).
Carlos Jasso: Kolibříci v zahradách mexické univerzity Iztacala (21. února 2020).
Issei Kato: Tučňáci Momo a Omochi během předpremiéry zvířecí on-line show pro děti trávící čas doma kvůli koronavirovým restrikcím. Show připravil tokijský akvapark Shinagawa (30. duben 2020).
Foto: Reuters
Reuters dap vot Reuters, dap, vot
25. 12. 2020 14:51
Nejlepší světoví fotožurnalisté, pracující pro významné agentury, musí být schopni dobře vyfotit cokoliv od politických mítinků až po barvami hrající západy slunce. V našem výběru se můžete podívat na nejlepší fotografie zvířat, které během tohoto roku pořídili fotoreportéři Reuters. Jsou mezi nimi i snímky českého fotografa Davida W. Černého.

I dnešní souhrnná fotogalerie zaměřená na zvířata však odráží významné události, například pandemii koronaviru, požáry pralesů v Amazonii nebo rozsáhlé požáry australské buše, související zřejmě s globálním oteplováním.

Některé snímky připomenou dojemné příběhy, o kterých jsme psali v průběhu letošního roku, jako je například ten o záchranářích, kteří se v Brazílii snaží ošetřovat a vracet do přírody popálená zvířata.

Jiné fotografie zase dokazují, že fotožurnalisté nemusí dokumentovat jen smutné a tragické události, ale mohou třeba dostat zadání vyfotografovat barevnou krásu podzimu. I to dokážou skvěle, jak ukazuje následující fotogalerie:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Poslední debatu kandidátů na kancléře SRN provázely spory o sociální témata

Spory o sociální témata, ochranu klimatu a také budoucí německou vládu provázely třetí televizní debatu kancléřských kandidátů konzervativní unie CDU/CSU Armina Lascheta, sociální demokracie SPD Olafa Scholze a Zelených Annaleny Baerbockové. Dnešní společné vystoupení trojice kandidátů bylo před nadcházejícími parlamentními volbami poslední. Vybírat nové složení Spolkového sněmu budou Němci za týden, tedy v neděli 26. září.

Další zprávy