Kdepak sníh, je to popel. Nejzajímavější novinářské fotky krajin roku 2020

Kdepak sníh, je to popel. Nejzajímavější novinářské fotky krajin roku 2020
Lee Smith: Britská elektrárna Drax za soumraku (27. listopadu 2020).
Toby Melville: Rozbouřené moře v britském Newhavenu (11. února 2020).
Guglielmo Mangiapane: Rozkvetlá pole v italském Castellucciu (6. července 2020).
Navesh Chitrakar: Žena si čte knihu na piknikovém místě Chobhar poblíž nepálského Káthmándú (30. září 2020).
Foto: Reuters
Reuters dap vot Reuters, dap, vot
26. 12. 2020 15:38
Špičkoví světoví fotoreportéři nenaráží na nutnost fotografovat krajinu příliš často. Jejich doménou jsou události a konflikty, případně portrét. Když na to však přijde, zvládnou na vysoké úrovni i krajinářské snímky. Dokazuje to výběr nejlepších fotek tohoto žánru pořízených letos fotožurnalisty z agentury Reuters.

Ve fotogalerii sestavené z nejlepších záběrů roku 2020 najdeme i velmi unikátní záběry. Jeden z nich pořídila například Eloisa Lopezová. Na první pohled zachycuje zasněženou a ojíněnou zimní idylu. Ve skutečnosti však na snímku není sníh, ale popel, který pokryl zemi i stromy po erupci sopky Taal Volcano na Filipínách.

Kromě podobných záběrů dokumentujících události však ve výběru najdeme i fotografie, které prostě jen ukazují krásu krajiny. Patří k nim třeba rozkvetlá pole v italském Castellucciu zachycená Guglielmem Mangiapanem. Mimochodem, pokud byste se chtěli touto krásnou krajinou kochat ve více pohledech, můžete se podívat na tuto na naši galerii, pořízenou na stejném místě: 

Ke krajinářské klasice patří například i rozkvetlá levandulová pole. Ta ve výběru Reuters fotil Peter Cziborra, a to konkrétně v britském Ickelfordu. Můžete se však také podívat na naši fotogalerii z francouzské Provence, kterou najdete zde:

 

Právě se děje

před 28 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy