Kam míří svět fotografie? To nejlepší z prestižního veletrhu Photokina ve 34 obrazech

Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
28. 9. 2018 18:03
Jaké trendy ukázal veletrh Photokina V Kolíně nad Rýnem, kde největší výrobci fotografické techniky tradičně představují své nejžhavější novinky? Letošní ročník má jednoznačného krále - jsou jím velké bezzrcadlovky. I největší firmy jako Canon a Nikon totiž uvěřily, že tudy vede cesta do budoucnosti fotografie. Pojďte se ve fotogalerii podívat na výběr toho nejpodstatnějšího, co bylo na Photokině k vidění.
 

Právě se děje

před 28 minutami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

před 1 hodinou

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy