Mystické Bílé Karpaty na snímcích fotografa Janka Sedláře

Mystické Bílé Karpaty na snímcích fotografa Janka Sedláře
Poslové světla.
Anděl na cestě.
Když se slunce dotkne tvého srdce.
Píseň víl.
Foto: Janek Sedlář
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
2. 8. 2016 13:13
Fotograf Janek Sedlář připravuje fotoknihu, ve které představí čtenářům své snímky z toulek po Bílých Karpatech a slovenských horách. Je pro ně typická hra světla i to, že fotograf snímky záměrně upravuje tak, aby vyjadřovaly pocit, který měl, když procházel krajinou. Podle něj jsou to spíše obrazy rozpoložení duše než snímky reality. Odpovídají tomu i názvy fotografií.

Více o připravované knize Janka Sedláře, která by měla vzniknout díky modernímu crowdfundingu (tedy díky příspěvkům fanoušků na její vydání), najdete v článku v rubrice Foto. Kniha a vybrané peníze by měly fotografovi mimo jiné pomoci vypořádat se s následky požáru, který poničil jeho domov i techniku.

 

Právě se děje

před 52 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 1 hodinou

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy