Sony přišlo s novou bezzrcadlovkou A7 III. Přebírá některé prvky z profesionálních modelů

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
8. 3. 2018 16:05
Sony představilo už třetí generaci své nejlevnější plnoformátové bezzrcadlovky s modelovým označením A7. Do cenové kategorie levnějších fullframů s cenou v rozmezí 50 až 60 tisíc korun přináší několik funkcí, které jsme dříve znali z podstatně dražších vlajkových lodí Sony, tedy z fotoaparátů Sony A9 a Sony A7R III. Podívejte se v grafice, co nového přináší.
Sony A7 III
Sony A7 III | Foto: Sony

Velmi se podobá dražším bratrům

Špičkový model Sony A9 je určen pro profesionální fotoreportéry, Sony A7R III s vysokým rozlišením zase pro portrétní, módní či reklamní fotografy nebo pro krajináře.

Nové Sony A7 III od špičkových bratrů převzalo design těla a řadu dalších věcí. Za zmínku stojí například duální slot na paměťové karty, který je při profesionální práci velmi vítaný (například při fotografování svatby si na druhou kartu můžete zálohovat pořízené snímky, abyste měli jistotu, že o ně nepřijdete). 

Z vyšších modelů převzala novinka i baterii s vyšší kapacitou, takže teď dokáže nafotit podle výrobce přes 700 snímků na jedno nabití. Je to dvakrát více, než svedl předchozí model Sony A7 II. U bezzrcadlovky jde o skvělou hodnotu, ale běžné plnoformátové zrcadlovky v tomto parametru mají výdrž přes 1200 snímků.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy