Czech Press Photo: Podívejte se na nejlepší snímky každodenního života a portréty

Czech Press Photo: Podívejte se na nejlepší snímky každodenního života a portréty
Michal Růžička, Mafra a.s. / Déšť v Praze na Andělu: Řidička tramvaje se marně snaží přehodit kolej během nenadálé průtrže mračen. Nominace na Czech Press Photo v kategorii Každodenní život.
Jan Hromádko / Potěmkinovo schodiště (série snímků). Nominace na Czech Press Photo v kategorii Každodenní život.
Ivana Dostálová / Michaela Wenzelová - sólistka baletu Národního divadla. Nominace na Czech Press Photo v Portrét.
Michael Tomeš, E15 / Lady in Black. Nominace na Czech Press Photo v Portrét.
Foto: Czech Press Photo 2019
Foto
31. 10. 2019 16:00
Snímky, které byly nominovány na cenu Czech Press Photo v kategorii Každodenní život, vyprávějí nejrůznější příběhy. Jan Hromádko zachytil hemžení na Potěmkinových schodech v Oděse, Jan Jirkovský fotil psy, kteří dokážou léčit, a Michal Růžička zaznamenal těžkou chvíli řidičky tramvaje, která se v průtrži mračen snaží přehodit výhybku.

(4. díl seriálu) Fotograf Jan Jirkovský je jedním z autorů, kteří dlouhodobě spolupracují s rubrikou Foto na webu Aktuálně.cz. Čtenáři si mohli prohlédnout jeho snímky zachycující canisterapii v Domě kněžny Emmy výrazně dříve, než byl jeden z nich nominován na cenu Czech Press Photo v kategorii Každodenní život.

Fotogalerii se snímky Jana Jirkovského najdete zde: 

O titul se společně s Janem Jirkovským uchází také volný fotograf Jan Hromádko se souborem Potěmkinovo schodiště.

Třetím nominovaným je pak fotoreportér vydavatelství Mafra Michal Růžička. Na jeho snímku se řidička tramvaje marně snaží přehodit výhybku během nenadálé červnové průtrže mračen.

Nominace v kategorii Portrét

V Kategorii Portrét byla nominována Ivana Dostálová, která fotografovala sólistku baletu Národního divadla Michaelu Wenzelovou.

Nominaci získal také Michael Tomeš z Deníku E15 se snímkem Žena v černé. Okomentoval ho slovy: "Bez emocí, v černé jako symbolu tajemna či smutku, zároveň v barvě pomáhající neztratit se v neklidném světě. I tak může působit Lenka Bradáčová, vrchní státní zástupkyně."

Třetí nominace pak patří Kateřině Šulové z ČTK, která portrétovala operní pěvkyni Soňu Červenou. 

Jubilejního 25. ročníku soutěže se zúčastnilo 270 autorů z České republiky a Slovenska a mezinárodní porota hodnotila čtyři tisíce přihlášených fotografií. Soutěžilo se v osmi fotokategoriích a třech videokategoriích. Na rozdíl od předchozích let se letos posuzovaly jednotlivé snímky i série dohromady.

 

Právě se děje

Další zprávy