Nikon přichází s novou zrcadlovkou pro začátečníky. Má větší výdrž a menší rozměry

Foto
31. 8. 2018 11:19
Před blížícím se veletrhem Photokina v Kolíně nad Rýnem se výrobci fotoaparátů předhánějí s oznámenými novinkami. Je mezi nimi i Nikon, který po nedávném představení plnoformátových bezzrcadlovek zcela nové řady Z přichází i s novým modelem malé zrcadlovky pro začátečníky. Ta v duchu tradice nese označení D3500 (předchůdce je označen D3400).
Nový Nikon D3500.
Nový Nikon D3500. | Foto: NIkon

Nikon jde u levnějších fotoaparátů v posledních letech cestou častého, ale spíše drobného vylepšování. U automobilů by se tomu říkalo facelift spíše než nový model.

V duchu tohoto trendu bude Nikon D3500 ještě o něco menší a lehčí než předchůdce, jedná se však o drobné změny, které se počítají v gramech, případně milimetrech. Stále nebude mít výklopný displej, ten si Nikon schovává pro vyšší, "pětitisícovou" řadu, jejímž aktuálním modelem je D5600. 

Novinka bude mít vyšší výdrž na jedno nabití baterie (až 1550 snímků). Jinak používá, podobně jako předchozí model, 24megapixelový snímač, ten by však měl být nové konstrukce.

Nikon D3500
Nikon D3500 | Foto: NIkon

Cena v České republice se bude pohybovat kolem 13 500 korun se stabilizovaným základním zoomem 18-55 mm a kolem 12 500 korun s nestabilizovaným. Zahájení prodeje je plánováno na druhou polovinu září.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy