Nikon představil novou zrcadlovku D5600, umí sdílet fotky přes bluetooth

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
10. 11. 2016 17:40
Firma Nikon právě představila nástupce své oblíbené pokročilejší zrcadlovky D5500. Model nese označení D5600 a mezi hlavními novinkami, které přináší, je funkce SnapBridge – ta umí propojit fotoaparát s mobilním telefonem pomocí technologií bluetooth, NFC nebo wi-fi.
Nikon D5600
Nikon D5600 | Foto: Nikon

Díky SnapBridge bude jednodušší sdílet snímky pořízené tímto fotoaparátem na sociální sítě. Pro zájemce o záznam videosekvencí nabízí Nikon u této řady zrcadlovek nově také možnost časosběrného snímání.

Nikon D5600 má výklopný a otočný dotykový displej.
Nikon D5600 má výklopný a otočný dotykový displej. | Foto: Nikon

Nikon D5600 je odrazem snahy výrobců fotografické techniky oslovit majitele mobilních telefonů a přitáhnout je k zrcadlovkám. To není typické jen pro Nikon, ale v podstatě pro všechny velké hráče na trhu. „Nový fotoaparát je perfektní pro uživatele fotografující doposud chytrými telefony, kteří chtějí rozšířit své fotografické zkušenosti a poté sdílet své tvůrčí výsledky s ostatními,“ komentuje novinku v duchu této strategie produktový manažer Nikonu Jordi Brinkman.

Nikon D 5600 má snímač velikosti DX (menší než profesionální plnoformátové zrcadlovky) s rozlišením 24,2 milionu pixelů. To je stejná hodnota jako u předchozího modelu. Stejný zůstal i procesor pro zpracování obrazu. Citlivost se pohybuje v rozmezí ISO 100-25 600. Na zadní straně přístroje je dotykový výklopný a otočný displej, oproti předchozímu typu vylepšený.

Fotoaparát má 39 zaostřovacích bodů a dokáže pořídit pět snímků za sekundu. Pokud jde o video, nabízí kvalitu Full HD.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy