Nikon představil novou zrcadlovku D5600, umí sdílet fotky přes bluetooth

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
10. 11. 2016 17:40
Firma Nikon právě představila nástupce své oblíbené pokročilejší zrcadlovky D5500. Model nese označení D5600 a mezi hlavními novinkami, které přináší, je funkce SnapBridge – ta umí propojit fotoaparát s mobilním telefonem pomocí technologií bluetooth, NFC nebo wi-fi.
Nikon D5600
Nikon D5600 | Foto: Nikon

Díky SnapBridge bude jednodušší sdílet snímky pořízené tímto fotoaparátem na sociální sítě. Pro zájemce o záznam videosekvencí nabízí Nikon u této řady zrcadlovek nově také možnost časosběrného snímání.

Nikon D5600 má výklopný a otočný dotykový displej.
Nikon D5600 má výklopný a otočný dotykový displej. | Foto: Nikon

Nikon D5600 je odrazem snahy výrobců fotografické techniky oslovit majitele mobilních telefonů a přitáhnout je k zrcadlovkám. To není typické jen pro Nikon, ale v podstatě pro všechny velké hráče na trhu. „Nový fotoaparát je perfektní pro uživatele fotografující doposud chytrými telefony, kteří chtějí rozšířit své fotografické zkušenosti a poté sdílet své tvůrčí výsledky s ostatními,“ komentuje novinku v duchu této strategie produktový manažer Nikonu Jordi Brinkman.

Nikon D 5600 má snímač velikosti DX (menší než profesionální plnoformátové zrcadlovky) s rozlišením 24,2 milionu pixelů. To je stejná hodnota jako u předchozího modelu. Stejný zůstal i procesor pro zpracování obrazu. Citlivost se pohybuje v rozmezí ISO 100-25 600. Na zadní straně přístroje je dotykový výklopný a otočný displej, oproti předchozímu typu vylepšený.

Fotoaparát má 39 zaostřovacích bodů a dokáže pořídit pět snímků za sekundu. Pokud jde o video, nabízí kvalitu Full HD.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy