reklama
 
 

Tak fotí portréty profesionálové: vítězné snímky z jedné z nejprestižnějších světových fotosoutěží

20. 5. 2018 7:46
Staří jazzoví zpěváci v londýnských pubech, jejichž sláva pomalu mizí v zapomnění. Malí afghánští chlapci a jejich podomácku vyrobené lyže. Dvojčata z Pobřeží slonoviny, o kterých lidé věří, že mají magickou moc. To jsou tváře, které zachycují vítězné snímky z prestižní fotosoutěže Sony World Photography Awards v kategorii "portrét".

(2. díl seriálu) - V galerii najdete snímky finalistů, kteří uspěli v části soutěže určené profesionálním fotografům. Z výběru je patrné, že porota neupřednostňuje nějaký určitý styl - hodnotí vizuální působivost fotek a příběh, který v sobě nesou.

Mezi snímky vybranými do finále tak najdeme jak studiové, tak spíše reportážní portréty, a dokonce i fotomontáže.

V kategorii "professional" soutěžili fotografové s tematickými soubory snímků, které mohly zahrnovat maximálně deset portrétů. V galerii u tohoto článku jsou z každé série vybrány dvě fotografie.

Soutěž Sony World Photography Awards patří společně s World Press Photo k nejprestižnějším na světě. Účastnit se mohou všichni fotografové, na značce techniky, kterou používají nezáleží. Je často přirovnávána k fotografické obdobě filmových Oscarů.

autor: Tomáš Vocelka | 20. 5. 2018 7:46

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama