Nejlepší fotky akčních sportů na světě. Prestižní soutěž Red Bull Illume zná vítěze

Nejlepší fotky akčních sportů na světě. Prestižní soutěž Red Bull Illume zná vítěze
Lorenz Holder, Německo. Vítěz kategorie Playground  (snímky, které ukazují lokality pro extrémní sporty).
Philip Platzer, Rakousko. Vítěz kategorie Wings (snímky, jejichž děj se odehrává ve vzduchu).
Denis Klero, Rusko. Vítěz kategorie Kreativní fotografie (digitálně upravené snímky).
Laurence Crossmann-Emms, Spojené království. Vítěz kategorie Innovation by Sony, zaměřené na inovativní přístup k fotografii.
Foto: Red Bull Illume 2019
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
27. 11. 2019 6:15
Největší světová fotografická soutěž zaměřená na snímky akčních sportů zná vítěze. Celkové prvenství v Red Bull Illume 2019 získal francouzský fotograf Ben Thouard. Mezi šedesát nejlepších se dostal i Čech Jan Kasl. Vítězné snímky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Nejlepší fotografové akčních sportů z celého světa se sešli na vyhlášení výsledků ve výšce 2275 metrů nad mořem, v muzeu fotografie Lumen v jihotyrolském horském středisku Kornplatz. Právě tam bylo vyhlášeno 11 vítězů kategorií a 60 finalistů.

Hlavní cenu získal francouzský fotograf Ben Thouard se snímkem surfaře na Tahiti. Mezi vítězi kategorií se žádný Čech neobjevil, ale v šedesátce nejlepších česká fotografie zástupce má, a to díky Janu Kaslovi, který uspěl v kategorii Raw. V té se hodnotí neupravované snímky přímo z fotoaparátu (bez editace či filtrů).

Výstava nejlepších šedesáti snímků bude putovat po různých místech, k vidění bude také v Praze (a to od 15. do 28. října 2020) nebo třeba v relativně blízkém rakouském Salzburgu (11. ledna až 9. února). Více informací najdete na stránkách www.redbullillume.com.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Čistý zisk skupiny ČEZ loni stoupl na 80,7 miliardy korun. Meziročně víc než osminásobek

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ loni stoupl na 80,7 miliardy z předloňských 9,9 miliardy korun. Významný nárůst podle firmy reflektuje enormní růst cen v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, rekordní zisk z obchodování s komoditami na zahraničních trzích a vysokou provozní spolehlivost elektráren ČEZ. Provozní výnosy byly meziročně vyšší o 27 procent, dosáhly 288,5 miliardy korun. Skupina to v úterý oznámila v tiskové zprávě.

Skupina ČEZ patří k největším energetickým firmám v Česku. Jejím většinovým akcionářem je stát, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 procent akcií. Letos ČEZ odvede českému státu více než 100 miliard korun na dividendách, daních z příjmů a odvodech z tržeb výroby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy