Nejlepší fotky akčních sportů na světě. Prestižní soutěž Red Bull Illume zná vítěze

Foto: Red Bull Illume 2019
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
27. 11. 2019 6:15
Největší světová fotografická soutěž zaměřená na snímky akčních sportů zná vítěze. Celkové prvenství v Red Bull Illume 2019 získal francouzský fotograf Ben Thouard. Mezi šedesát nejlepších se dostal i Čech Jan Kasl. Vítězné snímky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Nejlepší fotografové akčních sportů z celého světa se sešli na vyhlášení výsledků ve výšce 2275 metrů nad mořem, v muzeu fotografie Lumen v jihotyrolském horském středisku Kornplatz. Právě tam bylo vyhlášeno 11 vítězů kategorií a 60 finalistů.

Hlavní cenu získal francouzský fotograf Ben Thouard se snímkem surfaře na Tahiti. Mezi vítězi kategorií se žádný Čech neobjevil, ale v šedesátce nejlepších česká fotografie zástupce má, a to díky Janu Kaslovi, který uspěl v kategorii Raw. V té se hodnotí neupravované snímky přímo z fotoaparátu (bez editace či filtrů).

Výstava nejlepších šedesáti snímků bude putovat po různých místech, k vidění bude také v Praze (a to od 15. do 28. října 2020) nebo třeba v relativně blízkém rakouském Salzburgu (11. ledna až 9. února). Více informací najdete na stránkách www.redbullillume.com.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy