Nejlepší fotky akčních sportů na světě. Prestižní soutěž Red Bull Illume zná vítěze

Nejlepší fotky akčních sportů na světě. Prestižní soutěž Red Bull Illume zná vítěze
Lorenz Holder, Německo. Vítěz kategorie Playground  (snímky, které ukazují lokality pro extrémní sporty).
Philip Platzer, Rakousko. Vítěz kategorie Wings (snímky, jejichž děj se odehrává ve vzduchu).
Denis Klero, Rusko. Vítěz kategorie Kreativní fotografie (digitálně upravené snímky).
Laurence Crossmann-Emms, Spojené království. Vítěz kategorie Innovation by Sony, zaměřené na inovativní přístup k fotografii.
Foto: Red Bull Illume 2019
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
27. 11. 2019 6:15
Největší světová fotografická soutěž zaměřená na snímky akčních sportů zná vítěze. Celkové prvenství v Red Bull Illume 2019 získal francouzský fotograf Ben Thouard. Mezi šedesát nejlepších se dostal i Čech Jan Kasl. Vítězné snímky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Nejlepší fotografové akčních sportů z celého světa se sešli na vyhlášení výsledků ve výšce 2275 metrů nad mořem, v muzeu fotografie Lumen v jihotyrolském horském středisku Kornplatz. Právě tam bylo vyhlášeno 11 vítězů kategorií a 60 finalistů.

Hlavní cenu získal francouzský fotograf Ben Thouard se snímkem surfaře na Tahiti. Mezi vítězi kategorií se žádný Čech neobjevil, ale v šedesátce nejlepších česká fotografie zástupce má, a to díky Janu Kaslovi, který uspěl v kategorii Raw. V té se hodnotí neupravované snímky přímo z fotoaparátu (bez editace či filtrů).

Výstava nejlepších šedesáti snímků bude putovat po různých místech, k vidění bude také v Praze (a to od 15. do 28. října 2020) nebo třeba v relativně blízkém rakouském Salzburgu (11. ledna až 9. února). Více informací najdete na stránkách www.redbullillume.com.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V červnu vzrostla důvěra v českou ekonomiku mezi spotřebiteli i podniky

Důvěra v českou ekonomiku v červnu opět stoupla, a to meziměsíčně o 4,3 bodu na 104 bodů. Potřetí v řadě přitom vzrostla důvěra spotřebitelů i podnikatelů. U spotřebitelů se zvýšila o 2,7 bodu na hodnotu 105,5 a mezi podnikateli o 4,6 bodu na 103,7 bodu, uvedl ve čtvrtek na webu Český statistický úřad. V podnikatelském prostředí se důvěra zvýšila ve všech odvětvích. V porovnání s loňským červnem jsou všechny hodnoty výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy