Nejlepší cestovatelské fotky světa roku 2016. Uspěl i snímek plameňáka z pražské zoo

Snímek absolutního vítěze Joela Santose z Portugalska zachycuje tradiční rybaření v Ghaně.
Absolutním vítězem soutěže se stal Joel Santos z Portugalska. Jeho snímek zachycuje poušť Danakil v Etiopii. Tu fotil z dronu a jsou zde vidět dělníci ze solných dolů, kteří doprovázejí karavanu velbloudů a oslů. (Dron DJI FC300X)
Plameňák v pražské zoo. Čestné uznání v kategorii Příroda a zvířata. Magdaléna Straková, Česká republika.
Osamělý mnich u jezera West Kirby. Vítěz v kategorii Země, moře, obloha Craig Easton, Velká Británie. (Nikon D3X)
Bílá poušť, Egypt. Druhý snímek v kategorii Země, moře, obloha. Autorem je Stephan Fürnrohr, Německo. (Nikon D3X)
Foto: Travel Photographer of the Year, TPOTY.com
Aktuálně.cz
14. 12. 2016 19:14
Žhavé proudy lávy, nekonečné sněhové závěje, scény z ulic New Yorku, které připomínají impresionistické obrazy. Velká a renomovaná světová soutěž Travel Photographer of the Year zveřejnila letošní vítěze. A je na co se dívat.

Absolutním vítězem soutěže, které se zúčastnili profesionální i amatérští fotografové ze 123 zemí světa, se letos stal Joel Santos z Portugalska s fotografiemi tradičního rybaření v Ghaně a s portfoliem snímků z dronu, které zachycují Etiopskou poušť Danakil. (Celkový vítěz musí do soutěže zaslat nejméně dvě portfolia.) 

V soutěži uspěla i česká fotografka Magdaléna Straková s fotkou plameňáka z pražské zoo. Získala čestné uznání v kategorii Příroda a zvířata.

Mezi fotografy, kteří se probojovali do letošního finále, byli celkem dva Češi. Kromě Magdalény Strakové do něj postoupil také editor Aktuálně.cz Tomáš Vocelka.

Soutěž Travel Photographer of the Year má čtrnáctiletou tradici, mezi vítězi se pravidelně umisťují špičkoví světoví fotografové pracující pro velké cestovatelské časopisy. O výsledcích informují i mnohá velká světová média.

Na soutěž navazuje série výstav. Pokud budete mít cestu do Velké Británie, můžete je navštívit od 18. května do 30. června ve městě Hull, které bylo pro rok 2017 zvoleno „městem kultury“ Spojeného království, a od 4. srpna do 3. září v Londýně, na Greenwichské univerzitě. Poté se výstava vydá do několika evropských měst.

Travel Phtographer of the Year

Stránky soutěže www.tpoty.com
Přehled vítězů vítěze jednotlivých kategorií najdete zde
Přehled finalistů seznam finalistů najdete zde

 

Právě se děje

Další zprávy