Kreslil vtipy, dnes hlavně fotí. Miloš Kostka vidí humor všude kolem sebe

Kreslil vtipy, dnes hlavně fotí. Miloš Kostka vidí humor všude kolem sebe
Vtipné situace nevyhledávám, přicházejí samy, znenadání a někdy je těžké je zachytit včas, říká fotograf Miloš Kostka, který začínal kreslením vtipů. Jeho snímky obvykle nepotřebují komentář, mluví samy za sebe. Přesvědčte se ve fotogalerii.
Tajemství
Ztracené dítě
Autor fotografií Miloš Kostka
Foto: Miloš Kostka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
11. 4. 2020 20:12
Vtipné situace nevyhledávám, přicházejí samy, znenadání a někdy je těžké je zachytit včas, říká fotograf Miloš Kostka, který začínal kreslením vtipů. Jeho snímky obvykle nepotřebují komentář, mluví samy za sebe.

"Před lety, než jsem začal fotit, jsem tíhl ke kreslenému humoru a výtvarnému umění vůbec," vysvětluje Miloš Kostka. "Mými vzory byli Neprakta a Kantorek," dodává. Jeho vtipy dodnes vycházejí na stránkách křížovkářských časopisů a na jeho facebookové stránce, ale fotografie je mu teď nejbližší. Chodí ulicemi a svým fotoaparátem zaznamenává úsměvné okamžiky, které vidí všude kolem.

Jak sám říká, výtvarné umění ho provází celý život. "Jako dítě mě provázely obrázky pana Lady, v dospívání to byl Zdeněk Burian se svým nádherným pravěkem. Jinak mám rád české i cizí autory. Jen namátkou mohu jmenovat Salvadora Dalího a jemu podobné," říká. 

Foto: Miloš Kostka

(Více vtipů Miloše Kostky najdete na jeho facebookové stránce).

Na otázku, jakou roli v jeho fotografování hraje technika, jen zamítavě zakroutí hlavou. "Myslím, že technika není na prvním místě. Jde o to, zachytit neopakovatelný okamžik. A ten se dá vyfotit, pokud má člověk štěstí, čímkoliv. V současné době jsou to klidně i mobily, které má člověk neustále při sobě a jsou jednoduché," míní.

Sám fotografuje hlavně malým výkonným kompaktem Canon G7 Mark II. "Je to takový kapesní fotoaparát, který nezklame. Měl jsem zrcadlovku Canon 1000 D, ale neustále měnit objektivy mě nebavilo a tahat se po ulici s těžkou výbavou také," říká Miloš Kostka, který je členem fotografické skupiny Street Report.

Jeho práci můžete sledovat na jeho facebookové stránce (facebook.com/milos.kostka.92) nebo v galeriích Megapixelu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy