reklama
 
 

Naučte se něco o fotografii: Jan Šibík komentuje vítězné snímky ze soutěže Megapixelu

15. 9. 2017
Deset krásných fotek, které nejenom potěší na pohled, ale také pomohou fotografům zlepšovat se.Takové jsou vítězné záběry ze soutěže Megapixelu zaměřené na street fotografii. Prvních deset v pořadí okomentoval garant soutěže, skvělý fotograf Jan Šibík. A právě jeho hodnocení může pomoci dalším fotografům, aby se v tom, co umí, posunuli ještě o krok dál.

Každý měsíc se v galeriích Megapixelu objeví spousty skvělých fotek. A každý měsíc se část z nich utká ve fotosoutěži na určené téma, přičemž garantem je vždy jeden z prestižních českých fotografů. Ten pak vítězné snímky ohodnotí. A jeho slova mohou řadě fotografů pomoci v cestě za lepšími záběry.

V poslední době se stává stále větším fenoménem takzvaná street fotografie. V galerii u tohoto článku si proto můžete prohlédnout nejlepší snímky ze soutěže, jejíž zadání znělo: Ulice - genius loci.

Jejich přednosti i případné nedostatky komentuje výborný český fotoreportér Jan Šibík.

V soutěži nešlo jen o to, zachytit něco zajímavého. Zadání vyžadovalo, aby byl příběh soutěžních snímků zasazen do unikátního prostředí nebo do místa s nezaměnitelnou atmosférou. Vítězné fotky a komentář Jana Šibíka najdete ve fotogalerii u tohoto článku.

Kromě prohlížení snímků, které uspěly v soutěži, se můžete samozřejmě také zúčastnit jednoho z dalších kol.

Aktuálně je možné soutěžit na téma Pestrobarevná fauna - kromě zvířat v něm jde samozřejmě také o barvy. Garantem tohoto kola je fotograf Petr Bambousek.

Do soutěže na téma Pestrobarevná fauna můžete přihlásit do 30. září až pět snímků. Přihlásit se lze zde. Vítězné snímky s hodnocením Petra Bambouska přineseme i na Aktuálně.cz. A vítěz navíc dostane možnost zveřejnit galerii fotek ze svého portfolia v rámci naší rubriky Foto. 

autor: Tomáš Vocelka | 15. 9. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama