Království žen. Fotograf topmodelek David Mináč vystavuje v Czech Photo Centre

Království žen. Fotograf topmodelek David Mináč vystavuje v Czech Photo Centre
David Mináč, Království žen. Ukázka z výstavy v Czech Photo Centre.
David Mináč, Království žen. Ukázka z výstavy v Czech Photo Centre.
David Mináč, Království žen. Ukázka z výstavy v Czech Photo Centre.
Autor výstavy v Czech Photo Centre David Mináč.
Foto: David Mináč, Czech Photo Centre
foto
15. 5. 2017 16:29
Ženy uměly nejlépe předvést svou krásu a ženskost v padesátých a šedesátých letech minulého století, je přesvědčen fotograf David Mináč. Využil proto tehdejšího stylu módy a líčení při fotografování českých a slovenských topmodelek. Jeho výstava Království žen začíná ve středu 17. kvěnta v pražském Czech Photo Centre.

David Mináč, syn známého slovenského režiséra Mateje Mináče, se věnuje jak fotografii, tak filmové tvorbě. Výstava Království žen, která ukáže jeho fotografie známých slovenských a českých topmodelek, potrvá v Czech Photo Centre od 17. května do 11. června.

"Fascinuje mě přirozenost ženy, když se prostřednictvím fotografie dostávám do jejího nitra a snažím se zachytit okamžik, kdy je nejženštější, nejprovokativnější a nejsmyslnější. Kdy se stává samotná podstata ženy nejobnaženější. A abych toho dosáhl, musím se vrátit zpět v čase, minimálně do let padesátých a šedesátých let, kdy ženy oblečením, líčením a doplňky okouzlovaly svojí ženskostí a křehkou krásou," komentuje výstavu David Mináč.

V rámci výstavy bude také představena unikátní umělecká kolekce maleb na fotografii Paradise, která vznikala ve spolupráci s anglickou topmodelkou a herečkou Louise Cliffe.

Výstavu dále doplňuje krátký hraný film Pozvánka, ve kterém se přes tři časová období Mináč vrací až do doby francouzské revoluce.

David Mináč vystudoval University of Southampton v Británii, obor filmu a psychologie. Natočil několik oceněných filmů (Grand Prix - Wessex Films). Podílel se na dvou scénářích k celovečerním filmům. Věnuje se fotografii, komponování filmové hudby, filmové režii a herectví.

O výstavě:

Kde: Czech Photo Centre, Praha-Butovice
Vstupné: 50 Kč / 25 Kč
Otevřeno: úterý až pátek od 11 do 18 hod., víkendy 10 až 18 hod.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy