Koronavirové Čechy z výšky. Letadla odstavená na Ruzyni, prázdná nádraží i hřiště

Koronavirové Čechy z výšky. Letadla odstavená na Ruzyni, prázdná nádraží i hřiště
Ruzyňské terminály. Obvykle tady během dne bývá velký provoz, právě tudy cestující nastupují do letadel. V době koronavirové nákazy je tam však pusto a prázdno.
Náměstí v Příbrami. Stojí tam auta, ale kde jsou lidé? Při podrobném zkoumání fotky v plné velikosti jsou na celé ploše tři chodci plus dvě krátké fronty před obchody.
Nádraží v Berouně je podobně pusté jako Letiště Václava Havla v Praze. Když jsme nad ním přelétali, nebylo nikde ani živáčka.
Ještě jednou pohled na autobusové nádraží ve Slaném.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 19. 4. 2020 11:16
Na mnoha místech v Česku se kvůli koronaviru zastavil život. Je to vidět na unikátních leteckých fotografiích z přeletu ruzyňského letiště a několika měst v blízkosti Prahy. Na ploše letiště je pusto až na řady zaparkovaných letadel, která nemohou do vzduchu. Podobně to vypadá i na nádražích, prázdná jsou i náměstí.

Aktuálně.cz se společně s pilotem Jiřím Prušou z magazínu Flying Revue vydalo nad Letiště Václava Havla na pražské Ruzyni, aby zdokumetovalo dopady koronavirové krize. Na ploše stojí desítky zaparkovaných dopravních letadel s logy Smartwings, Travel Servicu a Ryanairu, které momentálně nemohou létat, protože jsou zavřené hranice. 

Na ploše před terminály, kde bývá za normální situace velmi rušno, je zcela pusto. (Obvykle se tam přistavují letadla před odletem, nakládají se do nich zavazadla a lidé do nich nastupují tubusy vedoucími z terminálů.) 

Podle pohledu z kabiny malého sportovního letadla Češi dodržují nařízení, aby se drželi doma. Prázdně vypadala železniční i autobusová nádraží ve městech v blízkém okolí Prahy, velmi málo lidí bylo také na náměstích a v ulicích měst.

Podívejte se na sférické video z přeletu Ruzyně:

Přelet nad letištěm v Ruzyni pohledem sférické 360° kamery | Video: Jiří Pruša, Flying Revue

Magazín Flying Revue

  • Flying Revue je nejčtenější letecký časopis v Česku a na Slovensku.
  • Portál FlyingRevue.cz denně přináší aktuality ze světa všeobecného i dopravního letectví.
  • Naleznete zde také reportáže, videa a fotografie z unikátních leteckých expedic do všech koutů světa.
  • Aktuálně.cz a Flying Revue společně připravují fotogalerie zachycující krásná místa české krajiny.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy