Vítězný snímek kalendáře Nikon letos patří Lucii Drlíkové. Uspěla už popáté

Vítězný snímek kalendáře Nikon letos patří Lucii Drlíkové. Uspěla už popáté
Duben: Peter Čech - Pozdrav Slunci (Nikon D850)
Prosinec: Zuzana Vitvarová - Hra o jablko (Nikon D90)
Srpen: Martina Petrová - Hmyzí glamour (Nikon D7200)
Červenec: Zdeněk Vošický - Za dva body (Nikon D800)
Foto: Nikon
Foto
18. 12. 2019 6:06
Absolutní vítězkou jedenáctého ročníku soutěže Nikon kalendář se stala fotografka Lucie Drlíková. V soutěži se do finálové dvanáctky prosadila už popáté, teprve letos však dobyla první příčku. Nikon kalendář je kromě soutěže také dobročinný projekt. Výtěžek z prodeje kalendářů a fotografií letos připadl nadačnímu fondu Kometa.

Do soutěže se letos přihlásilo celkem 316 autorů, kteří zaslali 854 fotografií. Absolutní vítězkou se stala Lucie Drlíková s fotografií Hnízdo. Překvapením i pro samotnou porotu byla skutečnost, že se mezi finálových dvanáct snímků dostala už popáté (uspěla v letech 2014, 2015, 2018, 2019 a nyní). Další úspěch však už nebude moci přidat. Nikon oznámil, že soutěž končí a nové ročníky nebudou.

"Poslední soutěžní ročník Nikon kalendáře byl opět kvalitativně o stupeň výš, a to i přes nižší účast oproti těm minulým," zhodnotil předseda poroty Stanislav Pokorný.

Vyhlášení výsledků letos proběhlo 12. prosince v Místodržitelském paláci v Brně, kde byla také zahájena výstava semifinálových fotografií (potrvá až do 2. ledna 2020). Výstava probíhá pro veřejnost v přízemí Místodržitelského paláce vždy od úterý do neděle mezi 10. a 18. hodinou. Vstup je zdarma.

Celá akce má tradičně i dobročinné poslání. Výtěžek z prodeje kalendářů a fotografií, doplněný finančním darem od společnosti Nikon, letos přinesl Nadačnímu fondu Kometa 242 500 korun. Fond pomáhá rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra.

Na charitu může i nyní přispět každý, kdo si koupí některou ze soutěžních fotografií prostřednictvím stránek www.nikon-kalendar.cz. Cena jedné je 2500 Kč.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy