Překvapivě barevný pohled do ulic Londýna. Fotografka kombinuje módu a street art

Překvapivě barevný pohled do ulic Londýna. Fotografka kombinuje módu a street art
Autorem nástěnné malby je Dan Kitchener. Julia Kennedyová snímek pořídila  širokoúhlým objektivem Nikkor 20 mm f/1,8G ED a stejně jako u ostatních snímků pracovala se zrcadlovkou Nikon D850.
Autory nástěnných maleb jsou DRT (vlevo) a Sr. X (vpravo). Snímek je pořízen zoomem 14–24 mm.
Autorem nástěnné malby je Dr Zadok (fotografka použila zoom 14–24 mm).
Autorkou nástěnné malby je Paula Plim (fotografka použila zoom 24–70 mm).
Foto: Julia Kennedyová
Foto
30. 5. 2018 9:19
Renomovaná fotografka Julia Kennedyová se rozhodla na svých snímcích propojit svět módy se světem pouličních maleb označovaných jako street art. Vznikl tak pozoruhodný soubor zachycující Londýn v až netradičně expresivních barvách.

Podle fotografky je na street artu skvělé to, že za ním člověk nemusí chodit do galerie, ale má ho na dosah, třeba i cestou do práce. Navíc se nálada pouličních maleb mění s tím, kdo prochází kolem, s počasím, světlem i roční dobou.

Julia Kennedyová při své práci ráda využívá živé barvy, často si vybírá malebné lokality a pro dotvoření scény nechává stavět velké kulisy. Všechny tyto věci využila i při práci na streeetartovém souboru. Styling a rekvizity přizpůsobila tak, aby modelky dobře zapadly do kontextu těch nejlepších nástěnných maleb severního a východního Londýna.

"Londýn je mezinárodně uznávaný pro své módní cítění a vynikající pouliční umění a já vždy hledám vzrušující nové barvy a textury," popisuje svoji práci Julia Kennedyová. Soubor vznikl ve spolupráci se značkou Nikon, fotografka pracovala se špičkovou zrcadlovkou Nikon D850.

Jedním z umělců, před jejichž díly Julia Kennedyová fotila, byl i Dan Kitchener, který kromě streetartové tvorby pracuje i pro tak známé hudební hvězdy, jako jsou Paul McCartney, Lenny Kravitz nebo The Prodigy.

"Jsem do toho vážně zažraný. V podstatě pořád buďto sportuji, abych byl fit pro malování zdí, nebo maluji, vymýšlím a předkresluji si motivy. Může to být někdy únavné, ale miluji to. Věřím, že když má člověk schopnost něco tvořit, musí ji využívat, a ne jen tak pohodlně sedět a lenivět," popisuje Dan svůj vztah k streetové tvorbě.    

Julia Kennedyová spolupracuje s mnoha módními časopisy včetně L’Officiel, Vogue a Wonderland a mnoha známými značkami ze světa módy a kosmetiky. Prosazuje názor, že móda by se neměla omezovat pouze na přehlídková mola a že ji lze ocenit v jakémkoliv prostředí. Při fotografování použila objektivy Nikkor - pracovala se základním zoomem 24-70 mm f/2,8E ED VR, širokoúhlým zoomem 14-24 mm f/2,8G ED a pevným širokoúhlým objektivem 20 mm f/1,8G ED.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy