Překvapivě barevný pohled do ulic Londýna. Fotografka kombinuje módu a street art

Překvapivě barevný pohled do ulic Londýna. Fotografka kombinuje módu a street art
Autorem nástěnné malby je Dan Kitchener. Julia Kennedyová snímek pořídila  širokoúhlým objektivem Nikkor 20 mm f/1,8G ED a stejně jako u ostatních snímků pracovala se zrcadlovkou Nikon D850.
Autory nástěnných maleb jsou DRT (vlevo) a Sr. X (vpravo). Snímek je pořízen zoomem 14–24 mm.
Autorem nástěnné malby je Dr Zadok (fotografka použila zoom 14–24 mm).
Autorkou nástěnné malby je Paula Plim (fotografka použila zoom 24–70 mm).
Foto: Julia Kennedyová
Foto
30. 5. 2018 9:19
Renomovaná fotografka Julia Kennedyová se rozhodla na svých snímcích propojit svět módy se světem pouličních maleb označovaných jako street art. Vznikl tak pozoruhodný soubor zachycující Londýn v až netradičně expresivních barvách.

Podle fotografky je na street artu skvělé to, že za ním člověk nemusí chodit do galerie, ale má ho na dosah, třeba i cestou do práce. Navíc se nálada pouličních maleb mění s tím, kdo prochází kolem, s počasím, světlem i roční dobou.

Julia Kennedyová při své práci ráda využívá živé barvy, často si vybírá malebné lokality a pro dotvoření scény nechává stavět velké kulisy. Všechny tyto věci využila i při práci na streeetartovém souboru. Styling a rekvizity přizpůsobila tak, aby modelky dobře zapadly do kontextu těch nejlepších nástěnných maleb severního a východního Londýna.

"Londýn je mezinárodně uznávaný pro své módní cítění a vynikající pouliční umění a já vždy hledám vzrušující nové barvy a textury," popisuje svoji práci Julia Kennedyová. Soubor vznikl ve spolupráci se značkou Nikon, fotografka pracovala se špičkovou zrcadlovkou Nikon D850.

Jedním z umělců, před jejichž díly Julia Kennedyová fotila, byl i Dan Kitchener, který kromě streetartové tvorby pracuje i pro tak známé hudební hvězdy, jako jsou Paul McCartney, Lenny Kravitz nebo The Prodigy.

"Jsem do toho vážně zažraný. V podstatě pořád buďto sportuji, abych byl fit pro malování zdí, nebo maluji, vymýšlím a předkresluji si motivy. Může to být někdy únavné, ale miluji to. Věřím, že když má člověk schopnost něco tvořit, musí ji využívat, a ne jen tak pohodlně sedět a lenivět," popisuje Dan svůj vztah k streetové tvorbě.    

Julia Kennedyová spolupracuje s mnoha módními časopisy včetně L’Officiel, Vogue a Wonderland a mnoha známými značkami ze světa módy a kosmetiky. Prosazuje názor, že móda by se neměla omezovat pouze na přehlídková mola a že ji lze ocenit v jakémkoliv prostředí. Při fotografování použila objektivy Nikkor - pracovala se základním zoomem 24-70 mm f/2,8E ED VR, širokoúhlým zoomem 14-24 mm f/2,8G ED a pevným širokoúhlým objektivem 20 mm f/1,8G ED.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Dva teroristy, kteří spáchali útok v Bamaku, odsoudil malijský soud k trestu smrti

Malijský soud odsoudil dva islamisty k smrti za účast v útocích mířených proti cizincům v metropoli Bamaku v roce 2015, informuje server BBC. Březnový útok na noční klub La Terrasse a listopadové přepadení hotelu Radisson Blu si vyžádaly dohromady nejméně 25 obětí. Jeden z obviněných před soudem řekl, že je na teroristické činy, k nimž se přihlásilo islamistické uskupení Murábitún, hrdý.

V Mali, které čelí od roku 2012 islamistickému povstání, nejsou soudy s džihádisty časté, připomíná BBC. Malijské armádě se i přes podporu od mise OSN a francouzských vojsk nedaří působení islamistů v zemi zastavit.

Jeden z odsouzených, Mauritánec Fawaz Ould Ahmeida, uvedl, že na klub La Terrasse zaútočil, aby se pomstil za komiksy s prorokem Mohamedem, které otiskl francouzský týdeník Charlie Hebdo. Při tomto útoku zemřeli tři Malijci, Belgičan a Francouz. Kvůli účasti v útoku byl odsouzen k smrti také Sadou Chaka, druhý obviněný.

Ahmeidu zároveň soud shledal vinným za organizaci útoku na hotel Radisson Blu. Ozbrojenci drželi devět hodin 170 hotelových hostů a zaměstnanců jako rukojmí a nejméně 20 z nich usmrtili, než kontrolu nad budovou převzaly bezpečnostní síly. Mezi oběťmi bylo nejméně 13 cizinců pěti různých národností.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy