reklama
 
 

Temné chrámy nové doby. Výborné fotografie architektury na nové výstavě Jiřího Šebka

13. 5. 2018 10:05
Úchvatné snímky architektury, minimalistický styl a překvapivé pohledy na chrámy nové doby, kterými jsou různé kancelářské budovy a obchodní centra. To vše je typické pro českého fotografa Jiřího Šebka. Jeho práce bude nově k vidění v galerii pražského Czech Photo Centre. Výstava začne 15. května a potrvá do 6. června.

Jiří Šebek je držitelem prestižního ocenění nazvaného Grant Prahy. Získal ho v roce 2016 v soutěži Czech Press Photo za soubor nesoucí název Chrámy nové doby. Pro tuto sérii, stejně jako pro všechna Šebkova díla, je charakteristická preciznost, minimalismus a čistota podání.

První fotografie ze série Chrámy nové doby vznikly na jaře roku 2016. Soubor nedokumentuje proměny rozvíjejících se částí hlavního města. Šebek jej pojímá výhradně výtvarně. Architektonická díla nehodnotí. Nezkoumá jejich krásu, jinakost či ošklivost. Každou budovu se snaží zachytit v její podstatě a svébytnosti. Prostor tak dává divákovi, který má možnost nazírat budovy a fotografie po svém.

"Budova samotná, jako například Crystal u stanice metra Želivského, nemusí dle mého názoru zapadat do městského rázu, a přesto mohu být s výslednou fotografií spokojený," vysvětluje autor snímků. 

Výstava bude otevřena od 16. května každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie leží jen zhruba 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Rozhovor s Jiřím Šebkem si můžete přečíst zde:

autor: Foto | 13. 5. 2018 10:05

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama