reklama
 
 

Osm obrazů zmaru. Fotograf ukazuje život v Hondurasu, v zemi s ohromným počtem vražd

14. 3. 2018 14:08
Fotograf Javier Arcenillas už řadu let dokumentuje život v Hondurasu, který podle statistik patří mezi země s největším počtem vražd. Jeho snímky ze světa zamořeného drogami, gangy a korupcí jsou letos nominovány na cenu World Press Photo v kategorii dlouhodobé projekty.

Javier Arcenillas svůj soubor nazval Latidoamerica. Jde o sociologický esej, který popisuje život ve státě sužovaném násilím a zaměřuje se na bolest a bezmoc lidí, kteří přišli o někoho blízkého.

"Je velice důležité ukazovat tyto příběhy a pravou povahu násilí, protože noviny, televize a časopisy v této roli často selhávají," řekl Javier Arcenillas pro fotografický magazín Burn

Podle statistiky OSN (přesněji podle její sekce UNDOC) v Hondurasu připadá na sto tisíc obyvatel 64 vražd ročně (horší je jen Salvador se 109 vraždami). Pro porovnání, Česká republika má ve stejné kolonce statistiky vepsáno číslo 0,75 a řadí se z tohoto pohledu ke třiceti nejbezpečnějším zemím světa.

Javier Arcenillas působí jako psycholog na univerzitě v Madridu a kromě toho působí také jako volný fotograf. Získal už za své projekty řadu cen a publikoval v řadě prestižních novin a časopisů, jako je například Time či Der Spiegel.

Na cenu World Press Photo pro dlouhodobé projekty byli nominováni kromě Arcenillase také Carla Kogelmanová a Fausto Podavini (článek o jeho práci připravujeme).

autor: Tomáš Vocelka | 14. 3. 2018 14:08

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama