iPhone 7 fotí skvěle, nejlepší ale není, ukázal renomovaný test

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
29. 9. 2016 18:00
Testy světově uznávané instituce DxO Labs ukázaly, že fotoaparát v novém přístroji iPhone 7 patří k jedněm z nejlepších, které lze v chytrých telefonech najít. Nejlepší ale není - o něco lepších výsledků dosáhly mobily od HTC, Samsungu i od Sony.
iPhone 7
iPhone 7 | Foto: Apple

Společnost DxO labs prověřuje u fotoaparátů a objektivů řadu parametrů a používá k tomu vlastní standardizované testy. iPhone 7 (s jednoduchým fotoaparátem) v nich dosáhl vysokého skóre 86 bodů ze 100 možných.

Nejlépe fotící telefony

(Podle testů prováděných v DxO Labs. Maximální možné skóre je 100 bodů).

88 bodů

  • HTC 10
  • Samsung Galaxy S7 Edge
  • Sony Xperia X Performance

87 bodů

  • Moto Z Force Droid
  • Samsung Galaxy S6 Edge Plus
  • Sony Xperia Z5

86 bodů

  • Apple iPhone 7
  • LG G5
  • Samsung Galaxy Note V
  • Samsung S6 Edge

Žádný produkt od Applu ještě tak dobře nedopadl. Nejlepší byl dosud iPhone 6s Plus s 84 body. DxO Labs ovšem ještě nedokončily zkoušky většího modelu iPhone 7 Plus s duálním fotoaparátem. Je pravděpodobné, že jeho výsledky budou lepší, než u menší sedmičky.

“iPhone 7 nabízí velmi přesnou expozici s širokým dynamickým rozsahem, velmi přesné vyvážení bílé a věrné zobrazení barev, stejně tak jako velmi dobré podání detailů, pokud fotíte venku za jasného světla,” píše DxO v závěru testu. Díky světelnému objektivu a stabilizaci si nový mobil od Applu vede v porovnání s jinými smartphony velmi dobře i za horších světelných podmínek.

DxO telefonu nevytýká mnoho chyb, patří k nim však například ztráta jemných detailů a digitální šum za situace, kdy je málo světla. Upozorňuje také na občasné nedokonalosti při automatickém zaostřování. Jako problém DxO zmiňuje i zaznamenané chyby v koordinaci blesku s automatickýcm zaostřováním a znatelně  tmavší okraje snímku při fotografování s bleskem (vinětace).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy