Hypnotické video bonbonů, které se rozpouštějí ve vodě, okouzlilo svět

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
19. 12. 2016 9:05
Někdy stačí hodit barevný bonbon do vody a je z toho nápad, ze kterého se stane celosvětový hit. Editor blogu popularizujícího vědu Yan Liang by o tom mohl vyprávět. Právě on se rozhodl pomocí svého fotoaparátu natočit časosběrné video rozpouštějícího se bonbonu M&Ms.
Timelapse -M&Ms
Timelapse -M&Ms | Foto: Yan Liang, Beauty of Science

Nápad to byl vlastně docela jednoduchý. Editor Yan Liang, který pracuje pro web Beauty of Science, vzal obyčejnou Petriho misku a naplnil ji vodou. Dovnitř hodil bonbon M&Ms a namířil na něj svůj fotoaparát Sony A7R Mark II. Okouzlující výsledek si můžete prohlédnout na následujícím videu:

Jak se M&Ms rozpouštějí ve vodě (Beauty of Science) | Video: Yan Liang, Beauty of Science

Technikou časosběrného videa pak pořizoval snímky toho, jak se barevná lentilka postupně rozpouští a vytváří ve vodě barevné paprsky. Snímky složil do krátkého filmu, v němž je poměrně pomalý proces výrazně zrychlený.

Video se stalo „virálním“ – začalo se velice rychle šířit po internetu. Cílem webu Beauty of Science je popularizovat vědu mezi dětmi, takže Liangovy záběry splnily cíl.

Fotoaparát, se kterým Yan Liang pracoval, je profesionální plnoformátová „bezzrcadlovka“, která dokáže fotografovat v rozlišení 42,5 megapixelů. 

 

Právě se děje

Další zprávy