reklama
 
 

Hořce vtipné Babišovy párky, smutný návrat hrdinů. Fotky, které odráží rok 2018

26. 10. 2018 8:43
Seriál představující snímky nominované na Czech Press Photo se ve svém 4. pokračování dostal k jedné z nejprestižnějších kategorií a tou je Aktualita. Snímky, které jsou do ní zařazeny, obvykle zachycují ty nejdůležitější momenty uplynulého roku. Letos v nominacích najdeme předvolební kampaň, smutný návrat padlých vojáků z Afghánistánu i otřesnou vraždu novináře na Slovensku.

Volby, padlí vojáci, mrtvý novinář. To nezní vesele. Ale přesně tak odráží nejdůležitější události uplynulého roku nominace na Czech Press Photo v kategorii Aktualita.

Přesto, zrnko humoru v nominacích najdeme - stačí se podívat na snímky, které pořídil Tomáš Benedikovič na předvolebním mítinku Andreje Babiše v Jihlavě, jehož vrcholem byla soutěž v jedení párků. Nad některými fotkami se člověk i pousměje, nad jinými se však nikdo smát nebude. Tomáš Benedikovič pracuje pro slovenský Denník N.

Dalším nominovaným v kategorii fotoseriálů je Radek Cihla (Empresa Media). Jeho záběry zachycují smutné okamžiky na ruzyňském letišti, kde přistál armádní speciál s ostatky tří českých vojáků padlých v Afghánistánu. Na poctu Martina Marcina, Kamila Beneše a Patrika Štěpánka proběhl na letišti pietní ceremoniál.

Třetí nominaci získal opět slovenský fotograf - Boris Németh - s reportáží o demonstraci Za slušné Slovensko v Bratislavě. Jejím cílem bylo poukázat na potřebu změny politické kultury na Slovensku, neboť ta současná zřejmě vedla až k nájemné vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové.

Nominace v kategorii jednotlivých fotografií jsme již představili, zde je ještě připomínáme:

Tomáš Benedikovič (Denník N): Demonstrace Za slušné Slovensko.
Michal Čížek (AFP): Andrej Babiš: Český miliardář a šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyjadřuje svůj vděk za úspěšnou volební kampaň PR manažerovi hnutí Marku Prchalovi. 
Petr Josek (AP): Ruský prezident Vladimir Putin po finále MS ve fotbale.

autor: Tomáš Vocelka | 26. 10. 2018 8:43

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama
    reklama
    reklama
    reklama
    reklama