Fotozápisník: Pražská míle velocipedistů pohledem Jana Jirkovského

Foto: Jan Jirkovský
Foto
13. 11. 2019 16:06
Už tradičně se na pražské Letenské pláni počátkem listopadu setkali velocipedisté z celé republiky. Fotograf Jan Jirkovský akci nazvanou Pražská míle už řadu let dokumentuje. Jak ji svým objektivem zaznamenal letos, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Jan Jirkovský je fotograf, který dlouhodobě spolupracuje s Aktuálně.cz. Letos je mezi nominovanými na cenu Czech Press Photo v kategorii každodenní život za snímek zachycující canisterapii. Kromě fotografování je Jan Jirkovský také zakladatelem známé facebookové skupiny Street Report, která sdružuje fotografy zaměřující se na pouliční fotografii.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy