Fotozápisník Richarda Horáka: Jaro přichází, na Vltavě ho vítali lodníci i otužilci

Fotozápisník Richarda Horáka: Jaro přichází, na Vltavě ho vítali lodníci i otužilci
Dny Vltavy objektivem fotografa Richarda Horáka.
Dny Vltavy objektivem fotografa Richarda Horáka.
Dny Vltavy objektivem fotografa Richarda Horáka.
Dny Vltavy objektivem fotografa Richarda Horáka.
Foto: Richard Horák
Richard Horák, Foto
19. 3. 2019 18:00
Pražští rejdaři, převozníci, rybáři, provozovatelé půjčoven lodí a sportovní kluby v neděli vítali příchod jara. Podívejte se, jak viděl Dny Vltavy, které symbolicky otevírají sezonu, fotograf Richard Horák.

Den Vltavy, který v neděli slavili členové Vševltavského spolku, už tradičně přilákal mnoho Pražanů i turistů. Součástí byla řada akcí, od projížděk lodí zdarma až po otužilecké plavání.

"Cílem Vševltavského spolku jsou zejména dvě věci - ochrana profesních zájmů členů a snaha aktivně se podílet na ochraně a rozvoji života v oblasti Vltavy a Berounky. I proto pořádáme kromě Dne Vltavy i další kulturní akce, které mají za úkol jediné - vrátit Vltavu místním," uvedl předseda spolku, převozník Zdeněk Bergman.

Richard Horák, který z Dnů Vltavy nafotografoval krátkou reportáž, je mimo jiné držitelem ceny Svazu českých fotografů a ceny starosty Prahy 1 ze soutěže Praha fotografická. Letos postoupil do finále Světového poháru profesionálních fotografů v Atlantě (v kategorii Příroda a krajina). Výsledky finále budou známy v dubnu, budeme o nich informovat.

Práci Richarda Horáka můžete sledovat na jeho stránce www.richard-horak.cz nebo na jeho Facebooku.

 

Právě se děje

před 34 minutami

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy