Fotosoutěž Red Bull Illume se vrací. Podívejte se na zatím nejlepší akční snímky roku

Snímky nejlepších fotografů extrémních sportů si můžete prohlédnout v galerii u tohoto článku.
Rutger Pauw (foto týdne, 12. února 2019). Pierre Gasly na portrétu, který vznikl pro závody motokár na ledě (Bulls on Ice) v nizozemském Biddinghuizenu.
Kin Marcin (foto týdne, 5. březen 2019). Polská biatlonistka Kamila Żuková trénuje ve švédském Idre.
Jan Kasl (foto týdne, 12. březen 2019). Vodní slalomář a olympijský medailista Vavřinec Hradilek v islandském fjordu Skagafjordur.
Graeme Murray (foto týdne, 28. březen 2019). Ryan Sandes během tréninku na novozélandský ultramaraton Tarawera.
Foto: Red Bull Content Pool 2019
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
24. 4. 2019 11:40
Největší fotografická soutěž zaměřená na extrémní sporty se po třech letech opět vrací. Red Bull Illume odstartuje 1. května a fotky tam bude možné zaslat až do 31. července. Porota pak vybere 55 finalistů, 11 vítězů a celkového vítěze, který bude vyhlášen v listopadu. Úroveň bude opět vysoká - naznačují to mimo jiné snímky týdne, které Red Bull pravidelně vyhlašuje a které si můžete prohlédnout v galerii u tohoto článku.

Soutěž letos přinese tři nové kategorie: první z nich je zaměřena na instagramové příspěvky a snímky tam lze zaslat jednoduše prostřednictvím tagů @redbullillume and #rbi19submission (tato část soutěže už běží od února a končí 14. června).

Druhá nově vyhlášená kategorie se nazývá Emerging a je zaměřena na vycházející talenty do 25 let věku. Ve třetí (Moving image) se budou hodnotit krátké videosekvence v délce od 5 do 30 vteřin. 

Snímky do soutěže lze posílat prostřednictvím stránky redbullillume.com, kde také najdete pravidla a seznam všech vypsaných kategorií.

Letos se uskuteční už pátý ročník soutěže, která začala v roce 2006. Pořadatelé také oznámili, že by se v příštích letech měla konat každé dva roky (dosud to bylo co tři roky). Na soutěž navazuje řada výstav po celém světě.

Předchozího ročníku se v roce 2016 zúčastnilo 5645 fotografů ze sto dvaceti zemí. Porota, složená z 53 respektovaných kritiků a osobností, vybírala z rekordního počtu 34 624 fotek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy