Toto je Kuba. 29 pohledů na ostrov svobody

Toto je Kuba. 29 pohledů na ostrov svobody
Havanské taxi. Před revolucí byla Kuba rájem mafie, každý se snažil pro sebe ukořistit co nejvíce. Fidel chtěl pro Kubu „něco víc“, místo toho však Kubu svázal do okovů.
Životní prostředí na Kubě je silně narušeno aktivitami státu. Neexistuje bezolovnatý benzin, mnoho aut je předěláváno z dieslu na benzin, a tak jsme měli při delších přejezdech starými koráby a žigulíky pocit, že se co chvíli otrávíme výfukovými plyny.
Kostel na náměstí Plaza la Catedral v Havaně. Kuba je zemí plnou barev, ale záleží na optice, jakou se na ni díváte, stejně jako na rozpoložení, s jakým na Kubu přijíždíte.
Noční Havana. Město je dopravním uzlem Kuby. Nachází se zde přístav, mezinárodní letiště a vede sem i hlavní kubánská silnice, po které jsme se později vydali směrem do Santiaga a Viňales.
Foto: Romana Marie Jokelová
Romana Marie Jokelová
1. 1. 2017 13:30
Omšelé ulice, vozík tažený koňmi místo taxi, ale také nádherná příroda. To všechno je současná Kuba. Fotografka Romana Marie Jokelová zachytila její kouzlo ve fotoreportáži.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy