Top foto 2019: Václav Vašků fotil Pussy Riot i madonu listopadu 1989 po 30 letech

Top foto 2019: Václav Vašků fotil Pussy Riot i madonu listopadu 1989 po 30 letech
Musheři se vydávají na první noční etapu našeho nejtěžšího závodu psích spřežení Šediváčkův long. Každý rok tu startuje okolo 700 psů a 100 musherů na trasu dlouhou až 300 kilometrů nádhernou krajinou Orlických hor. Součástí závodu je i povinné přenocování se psy na sněhu. Deštné v Orlických horách, 23. ledna 2019.
Výtvarník Petr Sís pozoruje projekci na své výstavě O létání a jiných snech v Centru současného umění Dox. Praha, 12. září 2019.
Polský otužilec se raduje poté, co zdolal trasu v ledové vodě pod Národním divadlem na 71. ročníku memoriálu Alfreda Nikodéma, Praha, 26. prosince 2018.
Marija Aljochinová, zakládající členka Pussy Riot, si dává cigaretu těsně po technopunkovém představení v paláci Akropolis na téma její knihy vzpomínek s názvem Riot Days - dva roky v ruském vězení. Praha, 16. ledna 2019.
Foto: Václav Vašků
Magazín vot dap Magazín, vot, dap
29. 12. 2019 10:01
Fotograf Václav Vašků, který pracuje mimo jiné pro Hospodářské noviny, magazín Ego! a další tituly vydavatelství Economia, vybírá v pátém dílu seriálu Top foto své nejzajímavější snímky letošního roku. Najdete na nich členku protestní skupiny Pussy Riot i závody psích spřežení i aktuální události.

(5. díl seriálu) - V předchozích dílech seriálu o fotografech pracujících pro Aktuálně.cz a vydavatelství Economia jsme představili hlavního fotografa Aktuálně.cz Jakuba Plíhala a poté Lukáše Bíbu s Tomášem Vocelkou, oceněné na letošním Czech Press Photo, a fotografa Hospodářských novin Libora Fojtíka. V dnešním díle se o své snímky podělí fotograf Václav Vašků, který pracuje mimo jiné pro Hospodářské noviny a jejich magazín Ego!.

O autorovi

Václav Vašků (57) je český novinář a fotograf. Pracoval jako novinář v Občanském deníku, v letech 1996 až 2004 působil jako tiskový mluvčí Greenpeace ČR. Ve stejné době byl také šéfredaktorem Magazínu Greenpeace - časopisu pro ochranu přírody a životního prostředí. Od roku 2004 je na volné noze a fotografuje mimo jiné pro noviny a časopisy vydavatelství Economia. Cyklus jeho fotografií o současném životě v oblasti Černobylu získal 2. místo v kategorii Příroda a životní prostředí soutěže Czech Press Photo 2005.

 

Právě se děje

před 25 minutami

V bavorských Alpách našli záchranáři mrtvého Čecha

Pátrací oddíly horské služby, policie a hasičů našly dnes dopoledne v bavorských Alpách v okrese Garmisch-Partenkirchen mrtvého 51letého českého horolezce, který byl od neděle nezvěstný. Informovala o tom dnes podle agentury DPA policie. Tělo záchranáři našli mezi vrcholy Klammspitze a Brunnenkopf v nadmořské výšce 1550 metrů.

Policie dostala v noci z neděle na pondělí hlášení, že se český horolezec nevrátil z túry. Na pátrání se kvůli komplikovanému terénu kromě horských záchranářů podílel i hasičský dron a dva policejní vrtulníky. Dohromady se do pátrání zapojilo 23 mužů.

Policie zatím neví, jak horolezec zahynul, a nyní případ vyšetřuje. Muž nebyl k zastižení na telefonu od nedělních 15:45. Svůj osobní automobil nechal zaparkovaný v lokalitě Sägertal.

Další zprávy