Top foto 2019: Václav Vašků fotil Pussy Riot i madonu listopadu 1989 po 30 letech

Top foto 2019: Václav Vašků fotil Pussy Riot i madonu listopadu 1989 po 30 letech
Musheři se vydávají na první noční etapu našeho nejtěžšího závodu psích spřežení Šediváčkův long. Každý rok tu startuje okolo 700 psů a 100 musherů na trasu dlouhou až 300 kilometrů nádhernou krajinou Orlických hor. Součástí závodu je i povinné přenocování se psy na sněhu. Deštné v Orlických horách, 23. ledna 2019.
Výtvarník Petr Sís pozoruje projekci na své výstavě O létání a jiných snech v Centru současného umění Dox. Praha, 12. září 2019.
Polský otužilec se raduje poté, co zdolal trasu v ledové vodě pod Národním divadlem na 71. ročníku memoriálu Alfreda Nikodéma, Praha, 26. prosince 2018.
Marija Aljochinová, zakládající členka Pussy Riot, si dává cigaretu těsně po technopunkovém představení v paláci Akropolis na téma její knihy vzpomínek s názvem Riot Days - dva roky v ruském vězení. Praha, 16. ledna 2019.
Foto: Václav Vašků
Magazín vot dap Magazín, vot, dap
29. 12. 2019 10:01
Fotograf Václav Vašků, který pracuje mimo jiné pro Hospodářské noviny, magazín Ego! a další tituly vydavatelství Economia, vybírá v pátém dílu seriálu Top foto své nejzajímavější snímky letošního roku. Najdete na nich členku protestní skupiny Pussy Riot i závody psích spřežení i aktuální události.

(5. díl seriálu) - V předchozích dílech seriálu o fotografech pracujících pro Aktuálně.cz a vydavatelství Economia jsme představili hlavního fotografa Aktuálně.cz Jakuba Plíhala a poté Lukáše Bíbu s Tomášem Vocelkou, oceněné na letošním Czech Press Photo, a fotografa Hospodářských novin Libora Fojtíka. V dnešním díle se o své snímky podělí fotograf Václav Vašků, který pracuje mimo jiné pro Hospodářské noviny a jejich magazín Ego!.

O autorovi

Václav Vašků (57) je český novinář a fotograf. Pracoval jako novinář v Občanském deníku, v letech 1996 až 2004 působil jako tiskový mluvčí Greenpeace ČR. Ve stejné době byl také šéfredaktorem Magazínu Greenpeace - časopisu pro ochranu přírody a životního prostředí. Od roku 2004 je na volné noze a fotografuje mimo jiné pro noviny a časopisy vydavatelství Economia. Cyklus jeho fotografií o současném životě v oblasti Černobylu získal 2. místo v kategorii Příroda a životní prostředí soutěže Czech Press Photo 2005.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy