Top foto 2019: Budoucí prezidentka Čaputová i etiopští farmáři očima Milana Bureše

Top foto 2019: Budoucí prezidentka Čaputová i etiopští farmáři očima Milana Bureše
Reportáž o nejhorším místě pro život (Orlová, listopad 2019). Snímek pro magazín Ego!.
Sté výročí úmrtí Milana Rastislava Štefánika (Brezová pod Bradlom, Slovensko, květen 2019). Snímek pro magazín Ego!.
Pohled ze zámku Jezeří na blízký hnědouhelný důl ČSA (Horní Jiřetín, duben 2019). Snímek pro Hospodářské noviny.
Václav Rozhoň byl zbaven svéprávnosti a proti své vůli umístěn do diagnostického ústavu (Havlíčkův Brod, únor 2019). Snímek pro Hospodářské noviny.
Foto: Milan Bureš
dap Milan Bureš dap, Milan Bureš, Foto
31. 12. 2019 9:33
Fotograf Milan Bureš, který pracuje mimo jiné pro Hospodářské noviny, magazín Ego! a týdeník Respekt, vybírá v sedmém dílu seriálu Top foto své nejzajímavější snímky letošního roku. Najdete na nich slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou, vězně z plzeňských Borů i děti s poruchou autistického spektra.

(7. díl seriálu) -  "Fotografie, které jsem vybral pro tento seriál, vznikly během reportáží, na nichž jsem měl možnost v roce 2019 pracovat," říká fotograf Milan Bureš. Která pro něj byla nejzajímavější a na kterou nejvíce vzpomíná? "Vybrat jednu by bylo velice těžké," vysvětluje. "Na každém místě jsem se setkal s jedinečnými osudy a příběhy lidí, at' už se jednalo o drobné živnostníky, Romy z brněnského "Bronxu", etiopské farmáře, vězně z plzeňských Borů, nebo Zuzanu Čaputovou na cestě do prezidentského úřadu na Slovensku." 

Velmi silně na něj zapůsobily také příběhy rodin s dětmi s poruchou autistického spektra, se kterými se setkal jako kameraman během natáčení pro spolek Děti úplňku.

O autorovi

Milan Bureš (33) je fotograf a kameraman, s jehož prací se můžete setkat v titulech vydavatelství Economia, ale i v dalších médiích, včetně prestižního deníku New York Times.

Sociální sítě a web

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy