Top foto 2019: Budoucí prezidentka Čaputová i etiopští farmáři očima Milana Bureše

Foto: Milan Bureš
dap dap, Milan Bureš, Foto
31. 12. 2019 9:33
Fotograf Milan Bureš, který pracuje mimo jiné pro Hospodářské noviny, magazín Ego! a týdeník Respekt, vybírá v sedmém dílu seriálu Top foto své nejzajímavější snímky letošního roku. Najdete na nich slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou, vězně z plzeňských Borů i děti s poruchou autistického spektra.

(7. díl seriálu) -  "Fotografie, které jsem vybral pro tento seriál, vznikly během reportáží, na nichž jsem měl možnost v roce 2019 pracovat," říká fotograf Milan Bureš. Která pro něj byla nejzajímavější a na kterou nejvíce vzpomíná? "Vybrat jednu by bylo velice těžké," vysvětluje. "Na každém místě jsem se setkal s jedinečnými osudy a příběhy lidí, at' už se jednalo o drobné živnostníky, Romy z brněnského "Bronxu", etiopské farmáře, vězně z plzeňských Borů, nebo Zuzanu Čaputovou na cestě do prezidentského úřadu na Slovensku." 

Velmi silně na něj zapůsobily také příběhy rodin s dětmi s poruchou autistického spektra, se kterými se setkal jako kameraman během natáčení pro spolek Děti úplňku.

O autorovi

Milan Bureš (33) je fotograf a kameraman, s jehož prací se můžete setkat v titulech vydavatelství Economia, ale i v dalších médiích, včetně prestižního deníku New York Times.

Sociální sítě a web

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy