Top foto 2019: Budoucí prezidentka Čaputová i etiopští farmáři očima Milana Bureše

Top foto 2019: Budoucí prezidentka Čaputová i etiopští farmáři očima Milana Bureše
Reportáž o nejhorším místě pro život (Orlová, listopad 2019). Snímek pro magazín Ego!.
Sté výročí úmrtí Milana Rastislava Štefánika (Brezová pod Bradlom, Slovensko, květen 2019). Snímek pro magazín Ego!.
Pohled ze zámku Jezeří na blízký hnědouhelný důl ČSA (Horní Jiřetín, duben 2019). Snímek pro Hospodářské noviny.
Václav Rozhoň byl zbaven svéprávnosti a proti své vůli umístěn do diagnostického ústavu (Havlíčkův Brod, únor 2019). Snímek pro Hospodářské noviny.
Foto: Milan Bureš
dap Milan Bureš dap, Milan Bureš, Foto
31. 12. 2019 9:33
Fotograf Milan Bureš, který pracuje mimo jiné pro Hospodářské noviny, magazín Ego! a týdeník Respekt, vybírá v sedmém dílu seriálu Top foto své nejzajímavější snímky letošního roku. Najdete na nich slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou, vězně z plzeňských Borů i děti s poruchou autistického spektra.

(7. díl seriálu) -  "Fotografie, které jsem vybral pro tento seriál, vznikly během reportáží, na nichž jsem měl možnost v roce 2019 pracovat," říká fotograf Milan Bureš. Která pro něj byla nejzajímavější a na kterou nejvíce vzpomíná? "Vybrat jednu by bylo velice těžké," vysvětluje. "Na každém místě jsem se setkal s jedinečnými osudy a příběhy lidí, at' už se jednalo o drobné živnostníky, Romy z brněnského "Bronxu", etiopské farmáře, vězně z plzeňských Borů, nebo Zuzanu Čaputovou na cestě do prezidentského úřadu na Slovensku." 

Velmi silně na něj zapůsobily také příběhy rodin s dětmi s poruchou autistického spektra, se kterými se setkal jako kameraman během natáčení pro spolek Děti úplňku.

O autorovi

Milan Bureš (33) je fotograf a kameraman, s jehož prací se můžete setkat v titulech vydavatelství Economia, ale i v dalších médiích, včetně prestižního deníku New York Times.

Sociální sítě a web

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy