Top fotky 2018: Milan Bureš, fotograf, který letos dostal cenu i jako kameraman

Snímky Milana Bureše si můžete prohlédnout ve fotogalerii u tohoto článku.
Střelnice. Z reportáže pro magazín Ego! (Dašice)
Střelnice. Z reportáže pro magazín Ego! (Kroměříž)
Střelnice. Z reportáže pro magazín Ego! (Příbram)
Profesor Josef Koutecký, český lékař, chirurg a zakladatel dětské onkologie.
Foto: Milan Bureš
vot dap vot, dap
31. 12. 2018 10:05
Pojďte se s námi v novém seriálu podívat na nejzajímavější snímky, které vznikly díky fotografům, kteří pracují pro nakladatelství Economia. Jejich práci znáte z Aktuálně.cz, z Hospodářských novin a z řady dalších titulů, které pod Economii patří. V pátém díle přinášíme snímky Milana Bureše.

Milan Bureš je fotograf a kameraman, který s vydavatelstvím Economia spolupracuje od roku 2015. Za největší úspěch loňského roku považuje svůj kameramanský debut ve filmu Švéd v žigulíku. "Měl premiéru na prestižním filmovém festivalu IDFA v Amsterdamu a získal cenu Pavla Kouteckého za nejlepší dokumentární film," říká Milan Bureš. 

"Ze spolupráce s vydavatelským domem Economia jsem měl největší radost z reportáží zejména pro magazín Ego. Možnost cestovat za příběhy lidí u nás, ale i do zahraničí považuji za opravdový smysl své práce," konstatuje. Jeho práci můžete sledovat také na jeho webové stránce: 
www.milanbures.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy