Top foto 2019: Vítěz Czech Press Photo Lukáš Bíba představuje své snímky roku

Top foto 2019: Vítěz Czech Press Photo Lukáš Bíba představuje své snímky roku
Adam Ondra se raduje z vítěství ve Světovém poháru v Meiringenu, kde konkurenci ukázal, jak se leze “spára”.
Elton John a jeho druhý koncert v České republice.
Po mnoha letech jsem se zase začal věnovat fotbalu - fotka je ze zápasu Slavie Praha s Plzní.
Adam Ondra s přítelkyní Ivou Vejmolovou při snídani před závodem Světového poháru v Mnichově.
Foto: Lukáš Bíba
dap dap, Lukáš Bíba, Foto
26. 12. 2019 10:02
Před objektivem Lukáše Bíby stály letos takové hvězdy, jako britský zpěvák Elton John, americká herečka Julianne Mooreová nebo skvělý český lezec Adam Ondra. Ale nakonec mu největší radost udělal jiný záběr. Je na něm vlajka vztyčená nad davy demonstrantů na Letné. Tato fotografie mu totiž přinesla vítězství v Czech Press Photo. Lukáš Bíba ve druhém díle seriálu představuje své snímky roku.

(2. díl seriálu) - V prvním díle seriálu o fotografech pracujících pro Aktuálně.cz a vydavatelství Economia jsme představili hlavního fotografa Aktuálně.cz Jakuba Plíhala. V tomto druhém díle vybírá své nejzajímavější snímky uplynulého roku Lukáš Bíba, který fotografuje především pro Hospodářské noviny, ale i pro další tituly Economie. Má letos na svém kontě absolutní vítězství v soutěži Czech Press Photo. 

O svém úspěchu v rozhovoru řekl: "Když jsem si přišel pro druhou cenu v kategorii Aktualita, předseda poroty Petr Josek mi naznačil, že ještě něco přijde. Řekl mi: ,Hele, ještě neodcházej.´ Takže už jsem začal tušit, že asi vyhraju, ale pořád jsem tomu nevěřil. Když to pak vyhlásili, byl jsem překvapený a měl jsem z toho samozřejmě velkou radost. V ten moment bych to přál všem kamarádům, kteří se Czech Press Photo účastnili."

Jeho vítězný snímek přitom vznikl v době, kdy měl Lukáš Bíba volno. Přesto mu to však nedalo a vyrazil na Letnou fotit, což se mu nakonec opravdu vyplatilo.

K výběru, který sestavil pro Aktuálně.cz, Lukáš Bíba řekl: "Nemám z letoška žádnou vyloženě oblíbenou fotografii, kterou bych měl výrazně raději než ty ostatní. Líbí se mi pár fotek lezce Adama Ondry a pak mi samozřejmě udělala radost ta fotka z Letné." Velkou výzvou pro něj letos bylo především focení Světového poháru a Mistrovství světa v lezení. Je totiž v podstatě dvorním fotografem lezce Adama Ondry, alespoň pokud jde o závody.

O autorovi:

Lukáš Bíba fotografuje pro různé tituly vydavatelství Economia od roku 2010. Má za sebou několik úspěchů na soutěži Czech Press Photo. Největší z nich, tedy ocenění za snímek roku, získal letos. "Na své nejlepší fotky stále ještě čekám," říká.

Sociální sítě: 
Instagram: @lukasbiba

 

Právě se děje

Další zprávy