Top foto 2019: To jsou lidé, kteří mě během roku zaujali, říká fotograf Libor Fojtík

Top foto 2019: To jsou lidé, kteří mě během roku zaujali, říká fotograf Libor Fojtík
Judistka Alice Matějčková, snímek pro magazín Hospodářských novin Ego!.
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premiéra Andreje Babiše a ministryně spravedlnosti Marie Benešové, kterou organizoval Milion chvilek pro demokracii. Praha, 4. června 2019.
Zpěvačka Žofie Dařbujánová ze skupiny Mydy Rabycad. Snímek vznikl pro magazín Hospodářských novin Ego!.
Tomáš Holub je český katolický kněz a plzeňský biskup, který se mimo jiné nebojí vyjádřit k případům sexuálního zneužívání v církvi a na rozdíl od některých svých kolegů se netváří, že se nic takového v církvi neděje. Fotografie vznikla pro časopis Ekonom.
Foto: Libor Fojtík
dap Libor Fojtík dap, Libor Fojtík, Foto
28. 12. 2019 10:03
"Nejsem člověk, který o fotografiích moc mluví, jsem raději, když snímky mluví samy za sebe," říká Libor Fojtík. Pro čtvrtý díl seriálu Top foto vybral některé ze svých snímků z letošního roku - vznikly převážně pro Hospodářské noviny a jejich magazín Ego!.

(4. díl seriálu) - V předchozích dílech seriálu o fotografech pracujících pro Aktuálně.cz a vydavatelství Economia jsme představili hlavního fotografa Aktuálně.cz Jakuba Plíhala a poté Lukáše Bíbu s Tomášem Vocelkou, oceněné na letošním Czech Press Photo. V dnešním díle se o své snímky podělí fotograf Libor Fojtík, který pracuje převážně pro Hospodářské noviny a jejich magazín Ego!

"Vybral jsem fotografie, které mě baví nebo jsou na nich lidé, kteří mne v průběhu roku zaujali. Oslovili mě svým přístupem k životu, k práci a ke společnosti, nebo tím, že dělají krásné a zajímavé věci. Pomáhají okolí, snaží se změnit maličkosti, které ve výsledku ovlivňují životy nás všech," říká Libor Fojtík.

O autorovi

Libor Fojtík (42) vystudoval Institut tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě. Fotožurnalistice se začal věnovat v roce 2008 v agentuře ISIFA. O rok později přešel do Hospodářských novin. Věnuje se především reportáži a dokumentu. Získal první cenu na mezinárodní fotosoutěži Frame 2010. Ve stejném roce vyhrál na Czech Press Photo kategorii Každodenní život a v roce 2014 získal třetí místo na soutěži Photo Annual Awards.

Webové stránky:
www.liborfojtik.com
cargocollective.com/sonda

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Pražské letiště odbavilo v srpnu téměř 700 000 lidí, meziročně o 102 procent víc

Pražské letiště v srpnu odbavilo téměř 700 000 pasažérů, což je o 102 procent více než v předchozím roce. Oproti předkrizovému období jde však o propad o 65 procent. Nejvíce se létalo do Řecka, nejoblíbenější destinací byl bulharský Burgas. V pondělí to uvedlo Letiště Praha. Češi v létě mířili hlavně do tradičních letních dovolenkových destinací. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst.

"V měsíci srpnu se nám potvrdily naše prognózy o silném výjezdovém cestovním ruchu. V souvislosti s postupným rozvolněním opatření došlo i k mírnému oživení cestovního ruchu z vybraných zemí jako jsou například Izrael nebo Spojené státy americké,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Během srpna se na pražském letišti uskutečnilo přes 7500 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 39 procent oproti loňskému srpnu.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Soud uznal vinným z terorismu muže, který inspiroval film Hotel Rwanda

Rwandský soud uznal vinným z terorismu Paula Rusesabaginu, jehož činy byly inspirací pro známý hollywoodský snímek Hotel Rwanda. Oznámila to agentura Reuters. Hrozí mu 25 let za mřížemi až doživotí. Rozhodnutí o výši trestu se čeká později.

Kromě Rusesabaginy bylo souzeno za členství k teroristické skupině několik dalších lidí. "Útočili na lidi v jejich domovech i na silnicích v autech, spáchali teroristické činy a pak se tím chlubili z natočených videí," řekla soudkyně Beatrice Mukamurenziová.

Mezi devíti body obžaloby proti Rusesabaginovi bylo členství v teroristické skupině, únos, žhářství a vražda. Prokuratura požaduje doživotní trest.

Zdroj: ČTK
Další zprávy