Top foto 2019: To jsou lidé, kteří mě během roku zaujali, říká fotograf Libor Fojtík

Top foto 2019: To jsou lidé, kteří mě během roku zaujali, říká fotograf Libor Fojtík
Judistka Alice Matějčková, snímek pro magazín Hospodářských novin Ego!.
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premiéra Andreje Babiše a ministryně spravedlnosti Marie Benešové, kterou organizoval Milion chvilek pro demokracii. Praha, 4. června 2019.
Zpěvačka Žofie Dařbujánová ze skupiny Mydy Rabycad. Snímek vznikl pro magazín Hospodářských novin Ego!.
Tomáš Holub je český katolický kněz a plzeňský biskup, který se mimo jiné nebojí vyjádřit k případům sexuálního zneužívání v církvi a na rozdíl od některých svých kolegů se netváří, že se nic takového v církvi neděje. Fotografie vznikla pro časopis Ekonom.
Foto: Libor Fojtík
dap Libor Fojtík dap, Libor Fojtík, Foto
28. 12. 2019 10:03
"Nejsem člověk, který o fotografiích moc mluví, jsem raději, když snímky mluví samy za sebe," říká Libor Fojtík. Pro čtvrtý díl seriálu Top foto vybral některé ze svých snímků z letošního roku - vznikly převážně pro Hospodářské noviny a jejich magazín Ego!.

(4. díl seriálu) - V předchozích dílech seriálu o fotografech pracujících pro Aktuálně.cz a vydavatelství Economia jsme představili hlavního fotografa Aktuálně.cz Jakuba Plíhala a poté Lukáše Bíbu s Tomášem Vocelkou, oceněné na letošním Czech Press Photo. V dnešním díle se o své snímky podělí fotograf Libor Fojtík, který pracuje převážně pro Hospodářské noviny a jejich magazín Ego!

"Vybral jsem fotografie, které mě baví nebo jsou na nich lidé, kteří mne v průběhu roku zaujali. Oslovili mě svým přístupem k životu, k práci a ke společnosti, nebo tím, že dělají krásné a zajímavé věci. Pomáhají okolí, snaží se změnit maličkosti, které ve výsledku ovlivňují životy nás všech," říká Libor Fojtík.

O autorovi

Libor Fojtík (42) vystudoval Institut tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě. Fotožurnalistice se začal věnovat v roce 2008 v agentuře ISIFA. O rok později přešel do Hospodářských novin. Věnuje se především reportáži a dokumentu. Získal první cenu na mezinárodní fotosoutěži Frame 2010. Ve stejném roce vyhrál na Czech Press Photo kategorii Každodenní život a v roce 2014 získal třetí místo na soutěži Photo Annual Awards.

Webové stránky:
www.liborfojtik.com
cargocollective.com/sonda

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy