Top foto 2019: To jsou lidé, kteří mě během roku zaujali, říká fotograf Libor Fojtík

Top foto 2019: To jsou lidé, kteří mě během roku zaujali, říká fotograf Libor Fojtík
Judistka Alice Matějčková, snímek pro magazín Hospodářských novin Ego!.
Demonstrace na Václavském náměstí za demisi premiéra Andreje Babiše a ministryně spravedlnosti Marie Benešové, kterou organizoval Milion chvilek pro demokracii. Praha, 4. června 2019.
Zpěvačka Žofie Dařbujánová ze skupiny Mydy Rabycad. Snímek vznikl pro magazín Hospodářských novin Ego!.
Tomáš Holub je český katolický kněz a plzeňský biskup, který se mimo jiné nebojí vyjádřit k případům sexuálního zneužívání v církvi a na rozdíl od některých svých kolegů se netváří, že se nic takového v církvi neděje. Fotografie vznikla pro časopis Ekonom.
Foto: Libor Fojtík
dap dap, Libor Fojtík, Foto
28. 12. 2019 10:03
"Nejsem člověk, který o fotografiích moc mluví, jsem raději, když snímky mluví samy za sebe," říká Libor Fojtík. Pro čtvrtý díl seriálu Top foto vybral některé ze svých snímků z letošního roku - vznikly převážně pro Hospodářské noviny a jejich magazín Ego!.

(4. díl seriálu) - V předchozích dílech seriálu o fotografech pracujících pro Aktuálně.cz a vydavatelství Economia jsme představili hlavního fotografa Aktuálně.cz Jakuba Plíhala a poté Lukáše Bíbu s Tomášem Vocelkou, oceněné na letošním Czech Press Photo. V dnešním díle se o své snímky podělí fotograf Libor Fojtík, který pracuje převážně pro Hospodářské noviny a jejich magazín Ego!

"Vybral jsem fotografie, které mě baví nebo jsou na nich lidé, kteří mne v průběhu roku zaujali. Oslovili mě svým přístupem k životu, k práci a ke společnosti, nebo tím, že dělají krásné a zajímavé věci. Pomáhají okolí, snaží se změnit maličkosti, které ve výsledku ovlivňují životy nás všech," říká Libor Fojtík.

O autorovi

Libor Fojtík (42) vystudoval Institut tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě. Fotožurnalistice se začal věnovat v roce 2008 v agentuře ISIFA. O rok později přešel do Hospodářských novin. Věnuje se především reportáži a dokumentu. Získal první cenu na mezinárodní fotosoutěži Frame 2010. Ve stejném roce vyhrál na Czech Press Photo kategorii Každodenní život a v roce 2014 získal třetí místo na soutěži Photo Annual Awards.

Webové stránky:
www.liborfojtik.com
cargocollective.com/sonda

 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy