Nové úlovky lovce českých posedů. Nechte se uhranout géniem myslivecké tvořivosti

Nové úlovky lovce českých posedů. Nechte se uhranout géniem myslivecké tvořivosti
Náměšť nad Oslavou, okres Třebíč
Čižatice, okres Košice-okolí – kazatelna na bývalém silu
Vržanov, zastávka na znamení - kazatelna vybudovaná na střeše bývalé autobusové zastávky, která byla dopravena na mez u lesa, okres Jihlava.
Sedlec, okres České Budějovice – rekreačně-lovecká kazatelna
Foto: Libor Fojtík / HN
Dan Poláček Tomáš Vocelka Dan Poláček, Tomáš Vocelka
29. 10. 2021 6:00
Fotografa Jana Holkupa (39) znají mnozí lidé z Facebooku nebo z Instagramu jako lovce posedů. Už více než deset let jezdí po Česku a Slovensku a dokumentuje svérázné myslivecké stavby. Teď začíná uvažovat o fotografické knize, která by celý jeho projekt završila. Čtenáři už se mohli s jeho tvorbou na stránkách Aktuálně.cz setkat. Ve fotogalerii přinášíme jeho nejnovější úlovky.

Vystudovaný inženýr Jan Holkup má ve své fotografické sbírce už stovky posedů. Fascinuje ho svoboda a kutilství, které stavbu těchto objektů  doprovázejí. "Najdou se mezi nimi opravdové originály, které jsou úplnými klenoty lidské tvořivosti," říká. 

Na začátku jeho vášně pro posedy bylo pár fotek, pak si ovšem uvědomil, že jde o zajímavé téma, kterému se ještě nikdo nevěnuje. Začal tedy tyto myslivecké stavby systematicky dokumentovat a mapovat jejich typologii. 

"Stále sháním tipy na zajímavé posedy, a pokud čtenáři o nějakém vědí, ať neváhají a napíšou mi," říká Jan Holkup. Jeho práce už se rozrostla natolik, že začal uvažovat o vydání knihy. "Celý projekt by se tím hezky završil," konstatuje.

Práci lovce posedů Jana Holkupa můžete sledovat zde:

Facebook: www.facebook.com/mysliveckeposedy
Instagram: www.instagram.com/janholkup

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy