Sport je z výšky krásný. Unikátní pohledy očima špičkových fotografů

Sport je z výšky krásný. Unikátní pohledy očima špičkových fotografů
Snímek pořízený při natáčení sportovního filmu 'Ztracený kontinent' na Mauriciu. Film je zaměřený na skateboardisty.
Motokrosaři na závodech Red Bull 111 Megawatt v polském Kleszczowě.
A ještě jeden záběr z dronu, pořízený během utkání na turnaji Neymar Jr's Five, tentokráte z řeckých Athén.
Nasser Al Attiyah a Mathieu Baumel testují svou toyotu v ruské Astrachani.
Foto: Sean Berry, Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
24. 5. 2021 9:21
Ty fotky mají společné dvě věci: jsou pořízeny z nadhledu a fotili je jedni z nejlepších sportovních fotografů světa, kteří se zaměřují na menší a extrémní sporty. A vlastně se najde ještě jedna jejich společná vlastnost - jsou krásné. Pojďte se podívat na výběr sportovních snímků, pořízených v posledních letech z dronů, letadel a vyvýšených míst.

Výběr se zaměřuje na neobvyklou perspektivu a grafické vyznění snímků.  Sestavili ho fotoeditoři pracující pro Red Bull Content Pool. Právě v jejich rukou se každý měsíc scházejí exkluzivní snímky z celého světa, mapující menší a extrémní sporty. Ve valné většině jde o fotografie, které vznikly ještě před celosvětovou pandemií nemoci covid-19.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy